Karizma Haber

İşte karınca teorisi. Dünyadaki her şeyi açıklıyor.

217
16 Ekim 2020 - 23:02
İşte karınca teorisi. Dünyadaki her şeyi açıklıyor.

Instagram adlı sosyal medya platformunda, “Ngeniuus” isimli bir kullanıcı dünyada tüm olup biten her şeyi açıklayan karınca teorisiyle ilgili paylaşım yaptı.

Instagram adlı sosyal medya platformunda, “Ngeniuus” isimli bir kullanıcı dünyada tüm olup biten her şeyi açıklayan karınca teorisiyle ilgili paylaşım yaptı.
Yapılan paylaşım sosyal medyayı adeta salladı. Paylaşımın detayları şöyle; Bir kavanoz içerisine 100 tane kırmızı ateş karıncasının üzerine normal karıncalardan da bir o kadar konulup şiddetli bir şekilde sallandığı takdirde karıncaları birbirini öldürmek için savaştığı kaos ortamı anlatıldı.

Sosyal medya platformu Instagram’da “Ngeniuus” isimli bir hesaptan,  karınca teorisini paylaştı. Bir kavanoz içerisine 100 tane normal siyah karınca ve 100 tane de kırmıızı ateş karıncası konulduğu zaman ilk anda bir şey olmadığı görülecektir. Ancak kavanoz, şiddetli bir şekilde sallandığı takdirde karıncaları birbirini öldürmek için savaştığı kaos ortamı anlatıldı.

Yaşanan kaos ortamının “Asıl sebebi insan eli” olarak gösterilirken, okurlara ise kıssadan hisse çıkarılması öneriliyor. Okurlara denilmek istenen;  “Günümüzde gerek sosyal medya aracılığıyla gerekse de başka ortamlarda normalde hiç tanımadığınız insanlar arasında çıkacak olaylar ve tartışmaların neden çıkarıldığının düşünülmesi gerektiği anlatılıyor. Veya kavga edecek bir duruma geldiğinizde kendinize hep şu soruyu sorun lütfen. Kavanozu sallayan kim?” sorusu soruldu.

İşte “Ngeniuus” hesabından yapılan paylaşımın tamamı şu şekilde:

“Gidin bir bölgeden 100 tane normal siyah karıncası yakalayın. Daha sonra bir çöl toprağından 100 tane ateş karıncası alın ve bunların hepsini bir kavanozun içine koyun. İlk başta hiçbir şey olmadığını göreceksiniz. Daha sonra kavanozu elinize alın, oldukça şiddetli bir şekilde sallayın ve tekrar yerine koyun. Kavanozun içinde bir anda karıncaların birbirlerini öldürmek için savaştığı bir kaos ortamı göreceksiniz. Kırmızı karınca bunu yapan düşmanın siyah karıncalar olduğunu düşünürken siyah karıncalar bu kaosun nedeni olarak kırmızı karıncaları görmektedir. Oysa çok iyi bildiğiniz üzere kaosun asıl nedeni sizin ellerinizdir. O nedenle günümüzde gerek sosyal medya aracılığıyla gerekse de başka ortamlarda normalde hiç tanımadığınız insanlarla tartışacak ya da kavga edecek bir duruma geldiğinizde kendinize hep şu soruyu sorun lütfen. Kavanozu sallayan kim?”

karinca.jpg

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Süperbetin yeni adresi