Karizma Haber

İstiklal Marşı’nın 3 ayrı bestesi okundu

İstiklal Marşı’nın 3 ayrı bestesi okundu
365
12 Mart 2015 - 12:06

BURSA – İstiklal Marşı’nın kabulü nedeniyle Bursa’da düzenlenen programda, İstiklal Marşı’nın üç ayrı bestesi okundu.

Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Vali Münir Karaloğlu’nun yanı sıra vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Programda, Zeki Müren Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından İstiklal Marşı’nın üç farklı bestesi icra edildi. Besteler, dinleyicilerden yoğun alkış aldı.

Programa katılan Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kara, ‘istiklal’ kelimesine dikkat çekti. Türkiye’de istiklal kelimesinin 3 önemli konuda geçtiğini hatırlatan Kara, şöyle konuştu: “3 istiklal, birincisi İstiklal Harbi, ikincisi Marşı, üçüncüsü İstiklal Şairi. Bu üç istiklali kendisinde toplayan Türkiye’de tek kişi var. İstiklal harbine katılmış, İstiklal Marşı’nı yazmış ve İstiklal Şairi olarak gönlümüzde taht kuran tek kişi vardır, Türkiye’de ve dünyada Mehmet Akif Ersoy.” Kara, İstiklal Marşı’nın özetinin ise ‘Allah’, ‘Millet’ ve ‘İstiklal’ kelimeleri olduğunu sözlerine ekledi.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper