Karizma Haber

İsviçreli gezginler, Sivas’a hayran kaldı

İsviçreli gezginler, Sivas’a hayran kaldı
290
15 Haziran 2015 - 9:30

SİVAS – Bisikletle Bakü’ye giden İsviçreli gezginler, Sivas’a hayran kaldı. Daha önce İsviçre’den Bulgaristan’a bisikletle yolculuk yapan Maceraperest ikili, şimdi de Sofya’dan Bakü’ye gitmek üzere tura çıktı. Şehirlerden geçerken tarihi yerleri de gezen İsviçreliler, 3 medeniyetin buluştuğu Sivas Kent Meydanı’na hayran kaldı.

İsviçreli iki gezgin, bisikletle Bakü’ye gitmek üzere Sofya’dan yola çıktı. Hans Peter(60) ile Steven Würsch(70) macera olsun diye böyle bir yolculuk yaptıklarını, insanları ve kültürleri tanımaya çalıştıklarını söyledi.

Daha önce de Çin, Kamboçya ve Vietnam’da bisiklet turu yaptıklarını kaydeden Stewen Würsch, Hastanede müdürlük yaptığını bu sayede Bulgaristan’da yardım kuruluşlarında görev aldığını belirterek, arkadaşı Hans Peter ile çeşitli ülkelere bu tür yolculuklar yaptıklarını anlattı.

İstanbul, Ankara güzergâhını izleyen ikili, büyükşehirlerin trafiğinden yakındı. İnternetten Sivas’ı araştırarak geldiklerini ve bir çok medeniyetin buluştuğu bir şehir olduğunu bilerek, bu güzergâhı seçtiklerini ifade etti. Kent Meydanı’nda bir süre tarihi eserleri görme imkânı bulan Maceraperestler, Böyle bir tarihi mekâna sahip olan şehrin çok az olduğuna dikkat çekti.

İsviçreli ikili, Dünya Mirası listesinde bulunan Divriği Ulu Cami’yi de görmek istediklerini ancak vakit yetersizliğinden buna imkânları olmadığını söyledi.

4 haftadır yolda olduklarını ve 2 bin kilometre yol kat ettiklerini aktaran Stewen Würsch, Bazen otelde bazen de yanlarında taşıdıkları çadırda konakladıklarını dile getirerek, Erzurum, Artvin , Hopa ve Tiflis üzerinden Azeybaycan’a geçmeyi düşündüklerini daha sonra ise havayoluyla yeniden memleketlerine dönmeyi planladıklarını aktardı.

Maceracı ikili daha sonra yola koyulurken mümkün olan en kısa zamanda Bakü’ye ulaşmak istediklerini kaydetti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

gizli çekim sex hikayalerigrup sex hikayeleriiş yeri sex hikayelerikızlık bozma hikayelerikonulu sex hikayeleri