Karizma Haber

İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı, Samsun BB İle İlgili Basın Açıklaması

243
28 Aralık 2020 - 20:44
İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı, Samsun BB İle İlgili Basın Açıklaması

Sn Mustafa Demir, Samsun BB’de yaptığınız güzel işler ile anılmanızı beklerken ortaya çıkan rüşvet ,vurdumduymazlık sonucunda Ulusal Basın da bile gündem oldunuz .

Sn Mustafa Demir Samsun Büyükşehir Belediyesinde yaptığınız güzel işler ile anılmanızı beklerken ortaya çıkan rüşvet , talan ve vurdumduymazlık sonucunda Ulusal Basın da bile gündem oldunuz . Belediye de meydana gelen rüşvet/irtikap iddialara belki  bir cevap verirsiniz diye bekledik.  Samsun halkı seçimde verdiği oyların karşılığında hakkının hukukunun gözetildiğini hissetsin diye bekledik. Kısacası yaklaşık bir hafta bekledik .

Bizler İyi Parti olarak yıkıcı siyaset yapmak yerine sorunlar ortaya çıktığında muhatapları bir savunma yapabilmesini istiyoruz. Kimsenin yargısız infaz yapmasının doğru olmadığını düşünerek bir açıklama bekledik . Fakat geçen süre içinde tek kelam etmemeniz ve iddiaların her geçen gün artması bu soruları kamuoyu adına açıklamanızı İyi Parti adına bekliyoruz. Lütfen herhangi bir bahane üretmeden Samsun halkına karşı sorumluluğunuzu yerine getirin ve bu iddiaları cevaplayın .

1. Terme’ye bağlı bir belde belediyesinde zabıta olarak göreve yapan ve 20 yıllık memuriyet hayatında geçmiş dönemde hakkında çok ciddi iddialar yapılan ve ayrıca, İlkadım Belediyesinde ve Terme Belediyesindeki görev suiistimali hakkında bir çok iddia ve suçlama varken , üstelik Ak Parti’li Eski Terme Belediye Başkanı tarafından bizzat bu kişi hakkında uyarıldınız. Hakkında bu kadar şaibe olan bir kişiyi Samsun Büyükşehir Belediyesine Daire Başkanlığı Mali İşler Daire Başkanlığı görevi için neden transfer ettiniz ? Sizi uyaran bir üst düzey bürokrata sen işine bak dediniz mi? Siz Bu işin neresindesiniz ? Adı birçok şaibeye karışan bu şahsın oğlunuzun arkadaşı olması nedeniyle Daire Başkanı olduğu iddiası doğru mudur ?

2. Büyükşehir Belediyesini kazandığınız gün tüm kadroları yenileyip ithal personel ile yönetim kademelerini oluştururken diplomalarının sahte olup olmadığına , geçmiş dönemde şaibeli işlerle anılıp anılmadığına , iyi ahlak , düzgün inanç sahibi olup olmadığını araştırdınız mı ? Dışarıdan ithal ettiğiniz personele kefil olduğunuzu iddia edebilir misiniz ? Bu durumda yeni sansasyonel gelişmeleri , yaşayıp görmemizi mi bekliyorsunuz?

3. Daire Başkanı , bahsi geçen rüşveti makam odasında alırken yakalandı. Rüşvet ve suistimal de adı geçen şahsın  kurum içinde bu kadar rahat hareket etmesi bir şeylere güvendiği anlamına mı geliyor?

4. Bahsi geçen personelin makam odasında bulunan altınlar başka şahıslar adına çıkan banka hesap cüzdanları , evinde bulunduğu iddia edilen kasa ve paralar Teftiş kurulunu , İçişleri Bakanlığını göreve daveti gerektirmez mi ? Bu konuda hem hükümetin hem de sizin sessiz kalmanız , başka Belediyelerde sürekli kayyum lafını gündeme getirip atama yaparken sizin hâla makamınızda üstelik hiçbir şey olmamış gibi rahat oturmanız doğru mu ?

 

 

5. Belediyenizin Sayıştay raporlarında yer alan birçok AKP li belediye de olduğu gibi , sanki özel kanuna tabiymiş ve bu ülkede başka vakıf ve derneklerin ihtiyacı yokmuş gibi sadece ve kentimizde birçok STK varken sadece türgev e yüklü bağış yapmanızı nasıl izah ediyorsunuz? Özellikle pandemi döneminde bir çok esnaf ve işini kaybetmiş vatandaşımız mağdurken onların sorunlarına duyarsız kalıp kamu kaynaklarını çarçur etmek , denetlememek , hesabını bilmemek , sürekli kasa açığı vermek sizi rahatsız etmiyor mu ?

6. Şehit ailesinden mezar parası alınıp basına yansıyınca biz o makbuzu iptal etmiştik deyip çark ettiniz , İdari Mali İşler müdürü teknik takipe takılana kadar aylarca on milyonları evine taşımış bir kişiden bahsediyoruz. Bu şahsın kiminle ortak , kimlerden güç almış haberiniz olmadığını tahmin ediyoruz. Olay deşifre olunca ben şikayet ettim diyorsunuz . Siz Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olarak,  Belediyede neler olup bittiğini kimler hangi işleri yapıyor bundan haberiniz var mı?

7. Ülke pandemiden dolayı ciddi sağlık ve ekonomik çöküş yaşarken geç alınan tedbirleri uygulaması gereken mercilerden biri iken ihlal eden makam olarak Terme’de sokağa çıkma

yasağı olduğu saatlerde yaptığınız toplantı hakkında ne düşünüyorsunuz ? Yasak AKP yi kapsamıyor mu ?

8. Basında yer alan iddialardan bir tanesi de Belediyede başkanlık ve müdürlükler için bir borsa kurulduğu .Bu makamlarda görev almak için yüklü miktarlarda paraların telaffuz edildiği iddia ediliyor ? Bir Daire Başkanı’nın maaşı belli. Maaşından başka ne kadar fazla bir maaş ödemeniz var ki bu tarz iddialara maruz kalıyorsunuz ? Kamuoyunda konuşulduğu gibi, bu makamlar maaş dışında da rant kapısı , denetimden uzak avanta yolu  olarak mı görülüyor. İddianın hemen ardından milyonluk yolsuzluk ayyuka çıkıyor ?

9. Bir başka iddia ise , Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçe belediyelerinin yasalar dışında , mevzuata aykırı işlere zorlanmaları , itiraz edecek olanları da Büyükşehir Belediyesi imkanlarından mahrum bırakma ile yola getirme . Kanunları ve yönetmelikleri yapan , 18 yıldır bu ülkeyi kendi çıkarttığı yasalarla yöneten bir iktidarın hala bundan memnun olmaması nasıl bir duygudur? İşine geldiğinde yasayı, mahkemeleri tanımaması diktatörlük değil midir ? Demokrasiye inanıyor musunuz ? Buna uygun davranıyor musunuz ?

10. Büyükşehir Belediyesi aylarca su zammı ile ülke gündemini meşgul etti . Tarih sizi vatandaşın kullandığı üç beş ton suyun peşinde koşan bir Başkan olarak yazacaktır. Topladığınız paraların çalınmaması için bundan sonra ne tür tedbirler alacaksınız

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tempobet güncel giriş
merter araç kiralamaMuş evden eve nakliyatNevşehir evden eve nakliyatNiğde evden eve nakliyatOrdu evden eve nakliyatbakırköy evden eve nakliyat
Egobet
Celtabet
Youwin