Karizma Haber

İYİ Parti’den Erdoğan’a yalanlama. Davet gelmedi

0
23 Temmuz 2021 - 15:58
İYİ Parti’den Erdoğan’a yalanlama. Davet gelmedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘Meral Akşener’in KKTC’deki törenlere davet edilmesine rağmen katılmadığı’ şeklindeki açıklaması İYİ Parti’den yalanlama geldi..facebook sharing button

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘Meral Akşener’in KKTC’deki törenlere davet edilmesine rağmen katılmadığı’ şeklindeki açıklaması İYİ Parti’den yalanlama geldi..facebook sharing button

CumhurbaşkanıRecep Tayyip Erdoğan’ın, ‘İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in KKTC’deki törenlere davet edildiği ancak gelmediği’ şeklindeki açıklaması İYİ Parti tarafından yalanlandı.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz “Sayın Cumhurbaşkanı’nın yaptığı açıklamada; İYİ Parti’nin de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından davet edildiğini ifade etmesi talihsizliktir” ifadelerini kullandı.

Uğur Poyraz’ın partisi adına yaptığı açıklaması şöyle:  

“Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47’nci yıldönümünde, KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da yapılan törenlerdeki protokol krizi kamuoyunun malumudur.

Törene, KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ın daveti üzerine, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i temsilen, Siyasi İşler Başkanı Sayın Cihan Paçacı ve TBMM Grup Başkanımız Sayın İsmail Tatlıoğlu katılmışlardır.

Ancak, tören alanında protokol sıralarının, Cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın özel misafirleri de dahil olmak üzere, Ankara’dan giden heyete ayrıldığı gerekçesiyle, KKTC Cumhurbaşkanı’nın davetlisi olarak giden heyetimizin, protokolde son sıraya yönlendirilmesi, ne diplomatik ne de siyasi geleneklere uygun düşmemiştir.

Bunun üzerine, İYİ Parti’yi temsilen Lefkoşa’ya giden Sayın Paçacı ve Sayın Tatlıoğlu, tören alanını terk edip, Kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş’ın kabrini ziyaret ederek, Ankara’ya dönmüşlerdir.

Hal böyleyken, Sayın Cumhurbaşkanı’nın yaptığı açıklamada; İYİ Parti’nin de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından davet edildiğini ifade etmesi talihsizliktir.

Zira, bazı siyasilerin özel olarak davet edildiği törene, İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ya da İYİ Parti adına bir davet gelmemiştir.

İşin özeti, kim ya da kimler tarafından olduğunu bilemeyiz ama, Sayın Cumhurbaşkanı’na bir kez daha yanlış bilgi aktarıldığı ortadadır. Kandırmaya alışık kadrolarla çalışmayı tercih eden Sayın Cumhurbaşkanı’nın, tören daveti konusunda da yakınındaki isimlerce kandırıldığını üzülerek görmekteyiz.

Bu hususu kamuoyunun takdirine sunar,

Bu vesileyle, aziz milletimizin bayramını bir kez daha tebrik ederiz.”

kaynak: yeniçağ


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper