Karizma Haber

İzmir ve Manisa ormanlarında çalıştırılmak üzere 8 bin geçici kişi alınacak

İzmir ve Manisa ormanlarında çalıştırılmak üzere 8 bin geçici kişi alınacak
340
13 Mart 2015 - 11:45

İZMİR – Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ile İŞ-KUR İzmir ve Manisa il müdürlükleri arasında imzalanan protokol gereği ağaçlandırma, silvikültür, mesire yerleri temizliği işleri ile orman fidanlıklarında 6 ay çalıştırılmak üzere 8 bin işçi alınacak. İzmir’de 5 bin , Manisa’da ise 3 bin işçi istihdam edileceğini belirten İzmir Orman Bölge Müdür Vekili Muhsin Köse, 1 Nisan 2015 tarihinden itibaren işe başlanacağını söyledi. Bölge Müdür Vekili Köse, müracaatların bugünden itibaren illerdeki Orman işletme müdürlüklerine ya da bağlı ilçelerde Orman işletme şefliklerine yapılabileceğini, başvuru sahiplerinin ikamet adreslerine göre çalışma yerlerinin belirleneceğini, iş programı süresince iş başvurularının da devam edeceğini, ayrıntılı bilginin işletme müdürlük ve şefliklerinden temin edebileceğini belirtti.

Müdür Vekili Köse, 1 milyon hektarı kapsayan görev alanlarında ormancılık faaliyetlerinin çok geniş alana yayılmış ve çeşitlilik gösteren bir özellik taşıdığını, istihdamın korunması ve arttırılması, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesi ve işsizliğin azaltılmasına yardımcı olmak üzere geliştirilen bu tür projeler içinde kurum olarak her zaman yer alacaklarını sözlerine ekledi.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper