Karizma Haber

İzmit’te bazı evlerin işaretlenmesi endişe oluşturdu

İzmit’te bazı evlerin işaretlenmesi endişe oluşturdu
331
15 Haziran 2015 - 10:30

KOCAELİ – Kocaeli’nin İzmit ilçesinde, iddiaya göre Alevilerin çoğunlukta kaldığı mahallede bazı evlerin kapı ve duvarlarına kırmızı boya ile çarpı işareti yapılması mahalleliyi endişelendirdi. Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Kocaeli Başkanı Ali Ekber İncesu, “Alevi vatandaşların yaşadığı evler buralar. Halkımız provokasyona gelmeyecek. Sağduyulu davranacağız.” dedi.

Olay, Tavşantepe Doğuş Sokak’ta dün sabaha karşı 03.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Tavşantepe Cemevi önünde bulunan kafeteryada yangın çıktı. Kundaklandığı öğrenilen yangın, çevre sakinlerinin ve itfaiyenin müdahalesi ile kısa sürede söndürüldü. Ancak yangın sonrası evlerine giden bölge sakinleri kapılarının üzerine veya çevresine kırmızı boya ile bırakılmış çarpı işaretlerini gördü. Durum polis ekiplerine bildirildi. Polis ekipleri olay yerine gelerek incelemelere başladı.

Olayla ilgili olarak bir açıklamada bulunan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Tavşantepe Cemevi Başkanı Ali Ekber İncesu, “Bizim için sıkıntılı bir durum. 35-40 senedir buradayız. En son bu olayları 12 Eylül’de yaşadık. Ondan sonra bu bölgede ilk defa böyle bir şey oldu. Bu olay çok can sıkıcı, mide bulandırıcıdır. Evler kırmızı kalemle işaretlendi, Cemevi hizasından 15-16 ev işaretlenmiş. Alevi vatandaşların yaşadığı evler buralar. Sakin ve kardeşçe, kimseyi ayırt etmeden yaşıyorduk. Halkımız provokasyona gelmeyecek. Sağduyulu davranacağız.” dedi.

Olayı öğrenen Doğuş sokak sakinleri Tavşantepe Cemevi önünde toplandı. Vatandaşlar, kundaklanan kafenin yakın bir zamanda belediye tarafından cemevine verilecek olması nedeniyle öfkelenen bazı şahısların bu olayı gerçekleştirmiş olabileceğini ileri sürdü.

Polis olayı gerçekleştiren şahıs veya şahıslar yakalamak için geniş çaplı soruşturma başlattı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

gizli çekim sex hikayalerigrup sex hikayeleriiş yeri sex hikayelerikızlık bozma hikayelerikonulu sex hikayeleri