Karizma Haber

Joe Biden’dan bomba ‘Türkiye’ yorumu

292
03 Aralık 2020 - 9:33
Joe Biden’dan bomba ‘Türkiye’ yorumu

Trump gibi güçlü bir lideri alt ederek son seçimlerde ABD Başkanı seçilen Joe Biden, New York Times gazetesine telefonla bir röportaj verdi.

Trump gibi güçlü bir lideri alt ederek son seçimlerde ABD Başkanı seçilen Joe Biden, New York Times gazetesine telefonla bir röportaj verdi.

3 Kasım 2020 tarihinde yapılan seçimlerde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı seçilen Demokrat aday Joe Biden, New York Times gazetesine telefonla Thomas L. Friedman’a bir röportaj verdi.

Thomas L. Friedman’a konuşan Biden, “Bakın, hassas füzelerden ve bölgeyi istikrarsızlaştıran nükleer çalışmalar hakkında çok fazla konuşuluyor. Fakat bölgede istikrarı sağlamak için en iyi yol, nükleer programla biraz daha yakından ilgilenmek” ifadelerini kullandı.

20 Ocak 2021’de göreve başlayacak olan ABD Başkanı Biden, sözlerine şöyle devam etti: “İran’ın nükleer bomba elde etmesini engellemeliyiz. İran’ı durduramaz isek, Suudiler, Türkiye, Mısır ve diğer ülkeler üzerinde kendi nükleer silah elde etmek domino etkisi yapacak.

Biden, “Müttefiklerimiz ve ortaklarımızla danışma halinde olacağız. Füze programına eğilmenin yanı sıra İran’ın nükleer çalışmalarını kısıtlamak ve müzakerelerle ve sonraki anlaşmalarla ilgileneceğiz” dedi.

Thomas L. Friedman’ın kişisel bir soru sordu. “Bu zor şartlar altında,  başkanlığı kazanmak nasıl bir şey” sorusuna şöyle cevap verdi:

“Donald Trump’ın dört yıl daha başkan olarak kalmaması için ve ABD’nin tekrar güvenli bir ülke olduğunu ispat etmek adına iyi bir şey yapmış gibi hissediyorum kendimi.” dedi.

 

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tempobet güncel giriş
merter araç kiralamaMuş evden eve nakliyatNevşehir evden eve nakliyatNiğde evden eve nakliyatOrdu evden eve nakliyatbakırköy evden eve nakliyat
Egobet
Celtabet
Youwin