Karizma Haber

Kız öğrenci evinde yangın tatbikatı

Kız öğrenci evinde yangın tatbikatı
367
03 Mart 2015 - 15:45

ANKARA – Ankara Üniversitesi kız öğrenci evinde gerçekleşen tatbikatta yangın söndürme yöntemleri uygulamalı gösterildi.

Tıp Fakültesi Dikimevi Yerleşkesinde bulunan Cumhuriyet Kız Öğrencievinde çalışan personel ile bu yurtlarda kalan öğrencilerin olası bir yangına hazır olması için tatbikat gerçekleştirildi. ‘Yangından korunma’ adlı tatbikatta başta yangının nasıl çıktığı olmak üzere yangın çıktığında ilk olarak oksijeni kesecek önlemlerin alınması ve en kısa zamanda toplanma bölgesinde toplanmak gerektiği anlatıldı. Öğrenciler, yangına karşı her zaman hazırlıklı olmak için yangın tüplerinin, 30 saniyede ulaşılabilecek mesafede olmasının önemini yetkililerden dinledi.

YAPAY YANGIN ÇIKARILDI

Bilgilendirmenin sonunda da yapay yangın çıkarıldı. Ortaya çıkan alevleri söndürme yöntemleri ise uygulamalı olarak gösterildi. Önce yetkililer yangının nasıl söndürüleceğini anlattı. Ardından yangın söndürme tüpleri yetkililerin kontrolünde öğrencilere verildi. Öğrencilerin birçoğu yangın söndürme tüpüyle ilk kez karşılaştıklarını belirtti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tempobet güncel giriş
merter araç kiralamaMuş evden eve nakliyatNevşehir evden eve nakliyatNiğde evden eve nakliyatOrdu evden eve nakliyatbakırköy evden eve nakliyat
Egobet
Celtabet
Youwin