Karizma Haber

Mehmet Tezkan: “Devlet Bahçeli bu kez baltayı taşa vurdu”

T24 yazarı gazeteci Mehmet Tezkan, köşe yazısında, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarıyla Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ının harekete geçmelerini sağladı.

Mehmet Tezkan: “Devlet Bahçeli bu kez baltayı taşa vurdu”
559
28 Mayıs 2020 - 14:24

T24 yazarı gazeteci Mehmet Tezkan, köşe yazısında, MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin açıklamalarıyla Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ının harekete geçmelerini sağladı.

T24 yazarı gazeteci Mehmet Tezkan, bugünkü köşe yazısında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin açıklamalarıyla Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ının harekete geçmelerini sağladı. Tezkan, “Bahçeli baltayı taşa vurdu” dedi.

T24 yazarı Mehmet Tezkan, bugünkü yazısında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili çok önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli’nin “Yoksa bu kadar tesadüf etmez. ‘İyi’ olacak, ‘gelecek’ olacak, ‘deva’ olacak. FETÖ projesidir, Pensilvanya kaynaklıdır” sözlerini hatırlattı.  Tezkan, bu ifadelerin Ahmet Davutoğlu önderliğindeki Gelecek Partisi ve Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi’ni harekete geçirdiğini savundu.

Tezkan, şu ifadeleri kullandı:

“DAVUTOĞLU VE BABACAN’IN ARŞİVİ SAĞLAMDIR”

“Bu iki yeni partinin genel başkanları dışarıdan gelmedi veya alelade isimler değiller. AK Parti iktidarının ciğerini biliyor. Devletin girdisini çıktısı ellerinde, arşivlerinde. Çünkü, AK Partisi’nin kuruluş gününden beri varlar.

Arşiv dosyaları hacimlidir, tuttukları notlar kalındır.

MHP liderinin önünü arkasını düşünmeden konuştuğu ve onları hiç hak etmedikleri şekilde yaftalaması, onlara da yani Ali babacan ve Ahmet Davutoğlu’na da söylemlerini yüksek sesle ifade etme, tartışma, gündeme taşıma özgürlüğü getirdi.

Eski defterleri açmalarına vesile oldu.

Belki de Tayyip Erdoğan’ın hiç istemediği bir durumun, tartışmanın kapısını araladı.”

“MHP LİDERİ BAHÇELİ, İKİ İSMİ DE RİNGE ÇEKTİ”

“Biri eski başbakan.

Diğeri ise, çok ama çok uzun yıllar ekonominin iplerini elinde tutan bakan.

Devlet Bahçeli resmen arı kovanına çomak soktu. Bilmeyerek, istemeyerek ‘Pandora’nın kutusunu açın’ dedi. Davutoğlu’nun söylediklerine dikkatinizi çekerim. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı konuşmaya/açıklamaya davet ediyor. Cumhurbaşkanı’nı sessiz kalmakla suçluyor.

Anlaşılan o ki; Cumhurbaşkanı her gün CHP’yi hedef alsa da, dikkatleri CHP’nin üzerine çevirse de, CHP’yi kriminalize etmeye çalışsa da, şeytanlaştırmayı denese de, marjinal parti imajı yaratmaya kalksa da, düşman muamelesi yapsa da, artık en güçlü rakibi yeni partiler.

18 yıllık iktidarın tomografisi ellerinde.

MHP lideri bilerek bilmeyerek, onları ringe çekti.

Hadi dövüşelim dedi.

Erdoğan, Bahçeli’ye bu yeni kurulan partilerin veya liderlerinin üstlerine gitme der mi, bizi içimizden vuracak bilgilere sahipler diye uyarır mı; bilemem?

Ama bildiğim şu; iktidar cephesinde kavga büyük. Havaalanlarının, hastanelerin, otoyolların, köprülerin ve tünellerin neden bu kadar yüksek kullanım garantisiyle ihale edildiğini bizim kadar onlar da biliyorlar. Bu kapsamda yapacakları açıklamalar bile ülkeyi sarsar veya sarsmaya yeter.”

cumhurbaskani-erdogan-bahceli-den-adana-yi-istiyor-1544777353.jpg

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Süperbetin yeni adresi