Karizma Haber

Melih Gökçek’i Aklayan Savcı FETÖ firarisi çıktı

340
11 Aralık 2019 - 15:15
Melih Gökçek’i Aklayan Savcı FETÖ firarisi çıktı

Ankara eski Belediye Başkanı Melih Gökçek’i birçok dosyadan aklayan savcının FETÖ firarisi olduğu ortaya çıktı.

Ankara eski Belediye Başkanı Melih Gökçek’i birçok dosyadan aklayan savcı Şadan Sakınan’ın FETÖ firarisi olduğu ortaya çıktı. Gökçek’le ilgili iddia edilen yolsuzluk dosyaları Ankara B.B’nde araştırılmaya devam ederken, ilk incelemelerde 110’dan fazla şüpheli olaya rastlandı.

Ankara eski Belediye Başkanı İbrahim Melih Gökçek’i birçok dosyadan aklayan savcı Şadan Sakınan’nın olduğu ifade edildi. Savcı Sakınnan’ın, FETÖ firarisi olduğu ortaya çıktı. Gökçek’in karıştığı iddia edilen yolsuzluk dosyaları Ankara B.B.’nde araştırılmaya devam ediyor. Yapılan ilk incelemelerde 110’dan fazla şüpheli olaya rastlandı.

Ankara’da sıcak gelişmeler yaşanıyor. Ankara B.B. Meclis Üyesi Ertan Işık’ın önergesiyle araştırılmaya başlanan Gökçek dönemine ilişkin yolsuzluk iddialarından ilginç sonuçlar çıktı.

Ankara B.B. Meclis Üyesi Ertan Işık’ın açıklamasında; “Ankara B.B.’nde geçmiş döneme ilişkin çok sayıda usulsüzlük tespit etmiş bulunmaktayız. Yaptığımız araştırmalar sonucunda tam 110 farklı olaya ilişkin şüpheli dosya bulundu ve bu dosyalar teftişin emrine sunuldu. Bu dosyalar Büyükşehir Belediyesi teftiş kurulu tarafından araştırılacak” ifadelerini kullandı.

GÖKÇEK İÇİN SORUŞTURMALAR PEŞİ SIRA GELEBİLİR

Işık’a göre Melih Gökçek’in karıştığı usulsüzlük iddiaları arasında en dikkat çekeni ise şu anda FETÖ’den firari durumda olan Savcı Şadan Sakınan’ın bir anda nasıl arazi zengini olduğu tartışılıyor.

Işık’ın açıklamaları şöyle:

“FETÖ’cü Savcı Şadan Sakınan’ın, sahip olduğu araziye bir anda adeta sihirli el dokunuyor.

Kısacası, FETÖ’cü savcı Şadan Sakınan’ın almış olduğu tarla arazisi bir anda imara açılıyor ve savcı trilyoner oluyor.”

GÖKÇEK’İN 100’DEN FAZLA DOSYASINI KAPATTI

Gökçek ve Sakınan arasındaki bu garip ilişkinin asıl çarpıcı noktası ise Adliye’de yaşanıyor.

Gökçek hakkında yapılan yüzlerce suç duyurusu ve usulsüzlük dosyaları nasıl oluyorsa hep te Savcı Şadan Sakınan’ın önüne geliyor.

Savcı Sakınan gelen dosyaların tamamını “Soruşturmaya yer yoktur” kararı vererek dosyalar kapatıldı. .”

HSYK İNCELEME BAŞLATIYOR

Savcı Sakınan’ın bir anda zenginleşmesi  HSYK’nın da dikkatini çekmiş olmalı ki,Sakınan hakkında soruşturma başlatmak zorunda kalıyor.

Ama soruşturma Yargı’daki kripto FETÖ’cülerin de etkisiyle bir türlü sonuçlandırılamıyor.”

15 TEMMUZ’DAN SONRA FİRARİ

“Usulsüz yollardan zenginleşen Savcı Şadan Sakınan, Ankara’da uzun bir süredir konuşuluyordu. Sakınan, 15 Temmuz darbe teşebbüsü sonrası aniden ortalıktan kayboluyor.

Yapılan adli soruşturmalardan sonra savcı Şadan Sakınan’ın FETÖ terör örgütüne üye olduğu ve örgüt adına Ankara Adliyesi’nde çok sayıda usulsüzlük yaptığı tespit ediliyor.

Sakınan hala firari durumda.”

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.