Karizma Haber

Meral Akşener’den Dilaver Cebeci mesajı

291
29 Mayıs 2020 - 13:56
Meral Akşener’den Dilaver Cebeci mesajı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiyem şarkısı ile gönüllerde taht kuran, 29 Mayıs 2008 tarihinde hayatını kaybeden şair ve yazar Dilaver Cebeci’yi andı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,  sözlerini yazdığı Türkiyem şarkısı ile gönüllerde taht kuran, 29 Mayıs 2008 tarihinde hayatını kaybeden şair ve yazar Dilaver Cebeci’yi andı.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, sosyal medya hesabı Twitter’dan yazar ve şair Dilaver Cebeci’yi andığı mesajı yayınladı.  Sözleri Cebeci’ye ait olan Türkiyem şarkısından bir alıntı ile paylaştı.

Akşener mesajında, “Memleket sevdamızın şairi merhum #DilaverCebeci’yi vefatının yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum. ” dedi.

ma-002.jpg

DİLAVER CEBECİ KİMDİR?

1943 yılında Gümüşhane’ye bağlı Kelkit ilçesinin Dayısı köyünde doğdu. Ailesinin Kırıkkale’ye göçmesi üzerine ilkokulu orada tamamladı. Ortaokulu Merzifon ve Mersin askeri okullarında, Kınkkale’de başladığı lise öğrenimini Erzincan’da tamamladı. A.Ü. İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi (1970). Aydın’da öğretmenlik ve Halk Eğitimi Başkanlığı, İstanbul Ortaköy Eğitim Enstitüsü’nde öğretim görevliliği, Diyanet işleri Başkanlığı’nda neşriyat uzmanlığı, Üsküdar Kız Lisesi’nde öğretmenlik yaptı. İ.Ü. İktisat Fakültesi’nde İktisat Tarihi yüksek lisansı ve sosyoloji doktorası yaptı. Marmara Üniversitesi öğretim üyeliğinden emekli olan şairin ilk şiiri 1965 yılında Defne dergisinde çıktı. Şiirleri, hikâyeleri, mensureleri ve mizah yazıları Devlet, Töre, Bozkurt, Türk Edebiyatı, Türk Yurdu, Güney Su, Ortadoğu, Hergün, Yeni Düşünce, Ayrıntılı Haber, Türkiye dergi ve gazetelerinde yayınlandı. Dilâver Cebeci, millî ve tarihi motiflerle bezeli lirik şiirleriyle tanınır.

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Süperbetin yeni adresi