Advert

Karizma Haber

Advert

MHP’de disipline sevk edilen Erhan Usta’dan yeni açıklama

Samsun’da Cumhur İttifakı krizinin ardından AKP ve MHP İl Başkanları görevden alınırken, MHP Erhan Usta’yı disipline sevk etti.

MHP’de disipline sevk edilen Erhan Usta’dan yeni açıklama
504
03 Ocak 2019 - 2:21

Samsun’da Cumhur İttifakı krizinin ardından AK Parti ve MHP İl Başkanları görevden alınırken, MHP Erhan Usta’yı disipline sevk etti.

Erhan Usta, konuya ilişkin Twitter’dan açıklamada bulundu. “Ülkücü hareketi kimseye ezdirecek değiliz” dedi.

MHP – AK Parti arasındaki Cumhur İttifakı Samsun’da siyasi depreme sebep oldu. İki parti arasında yapılan karşılıklı sert açıklamaların ardından MHP, Samsun İl Başkanı Taner Tekin’i görevden aldı. Öte yandan Samsun Milletvekili Erhan Usta’da disiplin kuruluna sevk edildi.

MHP’nin bu hamlesinin ardından AK Parti’den yapılan açıklamada da AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman’ın görevden alındığı bildirildi.

USTA’DAN İKİNCİ AÇIKLAMA

MHP Genel Merkezi’nin aldığı kararın ardından disiplin kuruluna sevk edilecek bir şey söylemediğini savunan Erhan Usta, sosyal medya hesabı Twitter’dan ikinci bir açıklamada bulundu.

MHP’nin Samsun’daki oy grafiğini ve AK Parti İl Başkanı’nın tartışmaları başlatan açıklamalarını paylaşan Usta, “Kimse MHP’yi aşağılayacak, MHP ile dalga geçecek kudrette değildir! Milliyetçi-Ülkücü Hareketi, kimseye ezdirecek değiliz!” ifadelerini kullandı.

Usta’nın açıklamaları şöyle:

“2002, 2007, 2011 yılları genel seçim sonuçlarına göre, MHP’nin Samsun’da almış olduğu oy oranını açıkladı ve son seçimde MHP’nin oy oranının Samsun’da Türkiye genelinin üstünde gerçekleşmiştir.”

“2009 ve 2014 yıllarında gerçekleştirilen yerel seçim sonuçlarına göre, MHP’nin Samsun’da almış olduğu oy oranı, büyükşehirde Türkiye Genelinin yaklaşık 8 puan üstünde, ilçelerdeyse Türkiye Genelinin yaklaşık 13 puan üstünde gerçekleşmiştir.”

“Ekonominin gidişatı da seçim sonuçları üzerinde çok etkili olduğu bir gerçektir. 2009 kriz yılında bile 87,4 olan Ekonomik Güven Endeksinin 2018 yılı Aralık ayında 75,2’e düştüğü, ekonominin kötüleştiği görülmektedir.  31 Mart 2019 yerel seçimlerinde, MHP avantajlı, AK Parti ise dezavantajlıdır.”

“24 Haziran 2018 sonuçları ve sıkıntılı ekonomik koşullar dikkate alındığında, Samsun’da MHP, Üç Hilal altında bu seçimlere girse, tarihi başarı yakalayacaktır!”

“‘BUNA ANCAK GÜLERİM’ DİYEN…”

“Demek ki bun istatistiki bilgilerden Ak Parti teşkilatları haberdar değillerdir. MHP’ye olan bu teveccüh neden aşağılanmakta ve alaycı bir tavır alınmaktadır! Samsun’da ittifakı zedeleyen “Buna, ancak gülerim…” diyen AK Parti İl Başkanı değil midir?

Samsun’da ittifakı dinamitleyen, “AK Parti olarak, ittifaka ihtiyacı olan bir il değiliz” diyen değil midir?”

“Kimse MHP’yi aşağılayacak, MHP ile dalga geçecek kudrette değildir! Milliyetçi-Ülkücü Hareketi, kimseye ezdirecek değiliz! Samsun’da Milliyetçi-Ülkücü Hareketin hakkını savundum! Mehmet Akif’in dizeleriyle; Kesilir belki, ama çekmeye gelmez boynum!” dedi.

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.