Karizma Haber

MHP’den AKP’li Tuğrul Türkeş’e kavgada söylenmeyecek sözler

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’in “azgın milliyetçilik” başlıklı makalesine cevap verdi.

MHP’den AKP’li Tuğrul Türkeş’e kavgada söylenmeyecek sözler
328
25 Ocak 2021 - 10:45

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’in “azgın milliyetçilik” başlıklı makalesine cevap verdi.

MHP'den AKP'li Tuğrul Türkeş'e kavgada söylenmeyecek sözler

Miliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP’nin Kurucu Lideri Alparslan Türkeş’in oğlu ve aynı zamanda AK Parti Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş’i hedef aldı.

Tuğrul Türkeş, Twittter’dan dikkat çeken bir paylaşımda bulunmuştu. Türkeş; “21’inci yüzyılın ilçe çeyreğinde Azgın milliyetçilik: dünya ve Türkiye’deki gelişmeler üzerine” başlıklı bir paylaşımda bulundu. Türkeş, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, değerlendirmesinde kritik sözler sarf etmişti.

“Açıkça ifade ediyorum ki; ben filizlenen bu azgın milliyetçiliğe karşıyım” diyen Türkeş, “Azgın milliyetçiliğin hiçbir fikri derinliği bulunmaz. Yarının Türkiye’siyle ilgili hiçbir fikri yoktur. Sözü de hareketi de salt kaba kuvvettir. Bu nedenle de milleti temsil edemez” diye belirtmişti.

“BİRKAÇ DÖNME VE DEVŞİRMEYİ İSTİSMAR EDENLER…”

MHP’nin yayın organı Türkgün gazetesine röportaj veren Semih Yalçın, Türkeş’in “azgın milliyetçilik” açıklamalarına çok sert cevap verdi.

Yalçın, “MHP’ye zarar vermek maksadıyla partimizin varlık sebebi olan Türk milliyetçiliği davasına ‘azgın’ yaftasını yapıştırmaya cüret eden Tuğrul Efendi’nin kerameti kendinden menkul bir ‘azgın milliyetçilik’ iddiası ortaya atması; bu hususta bir şey bildiğinin değil, sırtını yaslayacak ve ihtiyaçlarını karşılayacak yeni bir siyasi melce bulduğunun işaretidir” dedi.

“Eğer bugün MHP ve Ülkücü Hareket’in durduğu yer azgın milliyetçilikse Başbuğ Alparslan Türkeş’li yıllar nereye konacaktır” diyen Yalçın, Tuğrul Türkeş için “devşirme” ifadesini kullandı. Yalçın, “Bu kutlu kavgayı içimizden topladıkları birkaç dönme ve devşirmeyi istismar ve iğfal ederek sekteye uğratacaklarını sananlar, aldanmaktadır” dedi.

Kaynak: günboyu

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

gizli çekim sex hikayalerigrup sex hikayeleriiş yeri sex hikayelerikızlık bozma hikayelerikonulu sex hikayeleri