Karizma Haber

Dervişoğlu’ndan MB. Bakanı Ziya Selçuk’a zehir zemberek sözler

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a yapması gerekeni yapmadığı için çok sert tepki gösterdi.

Dervişoğlu’ndan MB. Bakanı Ziya Selçuk’a zehir zemberek sözler
315
04 Ağustos 2020 - 11:53

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a yapması gerekeni yapmadığı için çok sert tepki gösterdi.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a yapması gerekeni yapmadığı için çok sert tepki gösterdi. Dervişoğlu; Bergama ilçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz’ın Cumhuriyet değerlerini hedef alan sözleri nedeniyle, görevden almadığı için tepki gösterdi. Selçuk’a bir tepki de Aytun Çıray’dan geldi.

Bergama ilçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz, Cumhuriyet değerlerini ve Lozan Anlaşması’nı  hedef alarak paylaşımda bulunmuştu.

Kiraz, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Pek fazla Cuma mesajı atmam. Ama bu Cuma başka Cuma. Bu milletin bu minareler gibi dimdik ayakları üzerinde dikilmesi iradesi gösterdiğinin sembolik ifadesidir Ayasofya’daki Cuma. Bize dayatılan Lozan kilidinin bir maddesini daha çöpe attık. Darısı diğer maddelerin… Hutbeler devletin bağımsızlığının ifadesidir. Kölelere Cuma farz değildir. Cuma özgür birey ve toplumlar içindir. İşte bu yüzden bu Cuma başka Cuma. Mübarek ve daim olsun”

162044882-ilce-milli-egitim-muduru-bize-dayatilan-lozan-kilidinin-bir-maddesini-cope-attik-761454-1.jpg

MUSAVAT DERVİŞOĞLU’NDAN MEB’NI ZİYA SELÇUK’A TEPKİ

İYİ Partili Müsavat Dervişoğlu, sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşımda bulundu. Dervişoğlu;  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a çağrıda bulundu.

Dervişoğlu, şöyle konuştu:

“Tescilli Lozan ve cumhuriyet düşmanı Bergama ilçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz efendi makamında oturmaya devam edecekse, başında bulunduğu bakanlığın “milli” sıfatı @ziyaselcuk’a haram olsun.”

1-169.png

AYNI KONUDA TARTIŞMAYA AYTUN ÇIRAY DA DAHİL OLDU

Ziya Selçuk’a bir tepki de İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray’dan geldi.

Musavat Dervişoğlu’nun paylaşımının hemen altına tweet atan Çıray, şu ifadeleri kullandı:

Sn Başkanım, Bu ziya Selçuk nasıl olmuş da benim kızlarımın ilk, orta ve liseyi okuduğu @TED1928 üniversitesine yönetim kurulu üyesi olmuş? Herhalde arkadaşım olan Yönetim Kurulu Bşk. Selçuk Pehlivanlı Bey bir açıklama yapar.

2-153.png

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Süperbetin yeni adresi