Karizma Haber

Mustafa Çalık’tan atamalarla ilgili Tayyip Erdoğan’a sert sözler

Dr. Mustafa Çalık, Egemen Bağış ve Ozan Ceyhun’un büyükelçi olarak atanmasına çok sert tepki gösterdi. Çalık; “Şimdi bu hukuk mudur, iki yüzlülük müdür?

Mustafa Çalık’tan atamalarla ilgili Tayyip Erdoğan’a sert sözler
959
30 Mayıs 2020 - 13:44

Dr. Mustafa Çalık, Egemen Bağış ve Ozan Ceyhun’un Büyükelçi olarak atanmasına çok sert tepki gösterdi. Çalık; “Şimdi bu hukuk mudur, iki yüzlülük müdür?

Dr. Mustafa Çalık, Egemen Bağış ve Ozan Ceyhun’un büyükelçi olarak atanmasına çok sert tepki gösterdi. Çalık; “Şimdi bu hukuk mudur, iki yüzlülük müdür? Yoksa Cumhurbaşkanı’nın canı Türk milliyetçilerine sövmek mi istedi?” dedi.

Türkiye Günlüğü Dergisi Genel Yayın Müdürü Dr. Mustafa Çalık, HaberTürk TV’de  yayınlanan ‘Özel Röportaj’ programında sunucu Mehmet Akif Ersoy’un sorularını cevapladı.

Ozan Ceyhun’un Viyana Büyükelçiliği’ne ve Egemen Bağış’ın ise Prag Büyükelçiliği’ne, atanması konularını değerlendirdi.  Çalık, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi.

Mustafa Çalık, Gazeteci Hakan Aygün‘ün “Ey IBAN edenler” sözleri nedeniyle tutuklandığını hatırlattı.  Çalık, Bağış’ın Bakara suresi ile dalga geçtiğini ve hakaret ettiğini, Ozan Ceyhun’un da sözde ‘Ermeni soykırımı’nı savunduğunu ve yine 12 Eylül öncesinde Ülkücü bir gencin katili olarak yurt dışına kaçtığını hatırlattı. Çalık;  “Şimdi bu hukuk mu, iki yüzlülük mü? Yoksa sayın Cumhurbaşkanı’nın canı Türk milliyetçilerine sövmek mi istedi?” dedi.

Mustafa Çalık, şöyle konuştu:

“BAĞIŞ’A 10 BİNLERCE DOLAR MAAŞ ÖDEMEK HUKUK MU, İKİ YÜZLÜLÜK MÜ?”

“Bakara makara diyen, Bakara suresine alay eden Egemen Bağış’ı Büyükelçi tayin etmek ve bu Müslüman milletin kesesinden on binlerce dolar maaş ödemek hukuk mu, iki yüzlülük müdür? Hakan Aygün tevkif edilirken Bakara suresine ‘makara’ diyen Egemen Bağış’ın Büyükelçi yapılmasını herkesin takdirine sunuyorum.”

“OZAN CEYHUN’UN BÜYÜKELÇİ YAPILMASI MÜSLÜMANLARA VE TÜRK’LÜĞE KÜFÜRDÜR”

“12 Eylül öncesi bir Ülkücünün katili olarak yurt dışına kaçan, ve daha düne kadar Ermeni iddialarının yanında yer alan Ozan Ceyhun’un Viyana’ya büyükelçi tayin edilmesi Türkiye Cumhuriyeti’nin Ermeni tezlerine dolaylı olarak destek vermek değil midir? Bunu da Türk Milletinin takdirlerine sunuyorum. Yoksa sayın Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı olarak, vatanseverlere, Türk milliyetçilerine, beyefendilerin canı sövmek mi istemiştir? 

Ozan Ceyhun’un Büyükelçi yapılması Türklüğe, Türk milliyetçilerine de, Müslümanlara da küfürdür, hakarettir.”

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Süperbetin yeni adresi