Karizma Haber

buy tiktok views
bahis siteleri

Müze açılışında Türkeş ailesine büyük vefasızlık

543
21 Temmuz 2019 - 18:56
Müze açılışında Türkeş ailesine büyük vefasızlık

KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da yaptırılan Alparslan Türkeş müzesinin açılışına eşi Seval Türkeş ile çocukları Ahmet Kutalmış Türkeş ve Ayyüce Türkeş davet edilmedi.

KKTC’nin başkenti Lefkoşa’da yaptırılan Alparslan Türkeş müzesinin açılışına eşi Seval Türkeş ile çocukları Ahmet Kutalmış Türkeş ve Ayyüce Türkeş davet edilmedi. Seval Türkeş, açılışı sosyal medyadan öğrendiklerini ifade ederek duruma tepki gösterdi.

MHP’nin kurucusu ve merhum genel başkanı Alparslan Türkeş’in, doğduğu ve 8 yaşına kadar yaşadığı Lefkoşa’daki evi müze haline getirildi.Müzenin açılışı bugün 11.30’da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve oğlu AKP Ankara milletvekili Tuğrul Türkeş tarafından yapıldı.

Türkiye Gündemi’nde yer alan habere göre Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş müzenin açılışını sosyal medyadan öğrendiklerini belirterek bu açılışta bulunamadıkları için tepki gösterdi.

Seval Türkeş şu ifadeleri kullandı:

“Cumhurbaşkanımızın hassasiyeti ve talimatıyla, ailenin desteği sonucu TİKA tarafından Alparslan Türkeş in Kıbrıs’ta doğduğu ev müze haline getirilmiştir. Ancak açılışa ailece, Seval Türkeş, Ayyüce Türkeş ve Ahmet Kutalmış Türkeş davet edilmemiş bulunuyoruz. Bu durum geleneklerimize ve inancımıza aykırıdır ve çok üzücüdür. Konuyu Alparslan Türkeş’i sevenlerin ve Türk kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.”

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.