Karizma Haber

NASA duyurdu! Mars’a marul ve salatalık ekecekler!

386
08 Eylül 2020 - 6:43
NASA duyurdu! Mars’a marul ve salatalık ekecekler!

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi, Mars’a düzenleyeceği insanlı ilk uzay uçuşunda Mars’a neler göndereceğini açıkladı.

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi, Mars’a düzenleyeceği insanlı ilk uzay uçuşunda Mars’a neler göndereceğini açıkladı. Uzay aracında salatalık ve marul tohumu, ayrıca  dondurucunun da olacağını duyurdu.

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi, 2030’lu yılların sonunda Mars’a yolculuğa çıkacak astronotların yanlarında neler götüreceklerini ilk kez açıkladı. NASA’da görevli Chel Stromgren,  Mars’a gönderilecek uzay aracında  salatalık ve marul tohumu, ayrıca dondurucunun da olacağını söyledi.

Stromgren aynı zamanda astronotların 3 yıl sürecek yolculukta hareket edebilecekleri geniş bir alana sahip olacaklarını da belirtti.

10 TON AĞIRLIĞINDA İNSANLI UZAY ARACI

Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi’nin planına göre Kızıl Gezegen Mars’a 10 ton ağırlığında insanlı uzay aracı gönderilecek. NASA şu an için Mars’a yalnızca 1 ton ağırlığında araç gönderebilme kapasitesine sahip.

nasa-marsa-duzenleyecegi-ilk-insanli-uzay-ucusundaneler-gonderecegini-duyurdu-3662-dhaphoto2-1.jpgnasa-marsa-duzenleyecegi-ilk-insanli-uzay-ucusundaneler-gonderecegini-duyurdu-3662-dhaphoto1.jpg

 

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Süperbetin yeni adresi