Karizma Haber

OBKD Başkanı Sefai Uzunyurt’a Belediye Başkanı Adaylığı Teklifi

Ordu Basın Kuruluşları Dernek Başkanı Sefai UZUNYURT’a Belediye Başkan Adaylığı Teklifi Yapıldı.

OBKD Başkanı Sefai Uzunyurt’a Belediye Başkanı Adaylığı Teklifi
430
05 Aralık 2018 - 9:59

Ordu Basın Kuruluşları Dernek Başkanı Sefai UZUNYURT’a Belediye Başkan Adaylığı Teklifi Yapıldı.

ORMESHA – Namık Kemal Tuncer: Ordu Basın Kuruluşları Derneği Başkanı Sefai Uzunyurt’a, Beykoz Belediye Başkan Adayı olması için, DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan tarafından bizzat teklif yapıldı.

Sefai Uzunyurt, kendisine yapılan teklifi, DSP gibi Türkiye’nin en dürüst insanlarının toplandığı bir partiden adaylık teklifi almanın kendisi açısından en büyük şereflerden birisi olduğunu, ancak kendisinin içinde bulunduğu koşulları nedeniyle kabul edemeyeceğini söyleyerek, teşekkür etti.

Kısa süre önce düşme sonucu kolu kırılarak ameliyat olan, sadece bu görüşme için ameliyatlı koluyla il binasına gelen DSP İstanbul İl Başkanı Çiğdem Mercan, bunun üzerine; “Siz 1999 yılında DSP’nin Genel Başkanı Bülent Ecevit ile ayni listeden milletvekili adayı olma onuruna erişmiş partimizin önemli bir değerisiniz. Partimiz o dönem beni değil, rahmetli Karaoğlan Ecevit ile ayni listeden sizi milletvekili adayı yaptı. Partimize vebal borcunuz var. Ülkemiz ve DSP sizden bu özveriyi bekliyor. Hep birlikte DSP’yi yerel yönetimlerden başlayarak Türkiye’de yeniden atağa geçirelim” diyerek, mutlaka aday olmasını istediklerini söyledi.

Yoğun isteğe rağmen söz vermeyen Uzunyurt, ” Böylesi önemli bir göreve layık görülerek, bizzat teklif yapılması bizler için bir şereftir. Ama içinde bulunduğum koşullar elverişli değil. Aileme, yakın dostlarıma ve hemşehrilerime bu isteği ileteceğim. Onlardan alacağım cevabı size bildireceğim” diyerek, adaylık teklifine teşekkür etti.

Görüşmeye İl Başkanı Çiğdem Mercan ile birlikte, İl Disiplin Kurulu Başkanı Selahattin Bezcioğlu, İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Yaylalı, DSP Artvin eski İl Başkanı İsmail Akbulut, Ordu Mesudiye Gazetesi İstanbul Temsilcisi Namık Kemal Tuncer katıldılar.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.1xbetjasminbet