Karizma Haber

Özgecan davasına Gaziantep’ten bin avukatın müdahil olması bekleniyor

Özgecan davasına Gaziantep’ten bin avukatın müdahil olması bekleniyor
369
05 Mart 2015 - 14:26

GAZİANTEP – Gaziantep Barosu bünyesinde kurulan İnsan Hakları Merkezi’nin Mersin’de vahşice katledilerek öldürülen Özgecan Aslan’ın davasına müdahil olma çalışmaları sürüyor.

Gaziantep Adliyesi’ndeki Baro Bürosu’nda devam eden imza kampanyası hakkında konuşan İnsan Hakları Merkezi Sorumlusu Avukat Bülent Duran, “Özgecan cinayetinden dolayı kadına yönelik şiddet ve tecavüzden kaynaklı olarak yaşanan sıkıntılara dur diyebilmek, ona duyarlılık sergileyebilmek amacıyla davaya müdahil olma talebinde bulunduk.” dedi. Avukatların bu gibi durumlarda müdahil olma hakkı bulunmasından dolayı Gaziantep’teki meslektaşlarına da çağrıda bulunduklarını kaydeden Duran, “Yaşanan kadın tecavüzlerine ve cinayetlerine dur deyin, davaya müdahil olun ve tavır alın diyoruz. Bu anlamda müdahil olunması için imza kampanyası düzenliyoruz. Gaziantep Barosu’nda yaklaşık bin avukat arkadaşımızdan tamamımın imzasını almaya çalışıyoruz. Bunun ötesinde biz Gaziantep Barosu İnsan Hakları Merkezi olarak tüm barolara, avukatlara çağrı yaptık. Bunun için de onların da tavır alması için kampanya başlattık. Şuan bu imza kampanyamız devam ediyor.” dedi.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper