Karizma Haber

Rahmi Koç’un kız kardeşi Suna Kıraç hayatını kaybetti

226
15 Eylül 2020 - 10:38
Rahmi Koç’un kız kardeşi Suna Kıraç hayatını kaybetti

Koç Ailesi’nin önemli isimlerinden Suna Kıraç, 79 yaşında hayatını kaybetti. Uzun bir süredir ALS hastalığı ile mücadele ediyordu.

Koç Ailesi’nin önemli isimlerinden Suna Kıraç, 79 yaşında hayatını kaybetti. Uzun bir süredir ALS hastalığı ile mücadele ediyordu.  Suna Kıraç, Ali Koç ve Ömer Koç’un halası, Rahmi Koç’un kardeşi, İnan Kıraç’ın eşiydi.

Suna Kıraç hayatını kaybetti. Suna Kıraç’ın vefatı, Holding tarafından KAP’a yapılan açıklama ile duyuruldu. Suna Kıraç’ın vefatı, İş dünyasını yasa boğdu. İnan Kıraç’ın eşi olan Suna Kıraç 79 yaşında vefat ettihayata gözlerini yumdu. 1.60 milyar dolarlık servetiyle Türkiye’nin en zengin 13’üncü ismi olmuştu.

Koç Holding’ten yapılan açıklamada şöyle denildi:
“Cumhuriyetimizin değerleriyle yetişmiş, gerek iş gerekse  toplumsal hayatımıza büyük katma değerler kazandırmıştır. Ülkemizin kültür ve  sanat, sanayi ve eğitim alanlarında gelişmesine önemli katkılar sundu. Topluluğumuzun bünyesinde 2010 yılıa kadar çeşitli liderlik görevleri üstlendi.
Sayın Suna Kıraç,  Koç Üniversitesi, Koç Okulu ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın  kuruluşuna öncülük etti.  Sayın Suna Kıraç’ı kaybetmenin büyük üzüntüsü  içindeyiz.    Sayın Suna Kıraç’ı emanet ettiği değerlere bağlı kalarak, ilham  veren, vizyoner ve öncü kişiliği ile her zaman hatırlayacağız ve  unutmayacağız.”

 

Kaynak Yeniçağ:

kartal medyum

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Süperbetin yeni adresi