Karizma Haber

Sağlık çalışanları: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği sözler yerde bırakıldı

Sağlık çalışanları: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği sözler yerde bırakıldı
365
13 Mart 2015 - 14:40

KONYA – Konya’da görev yapan sağlık çalışanları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendilerine verilen sözlerin, Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından yerde bırakıldığını söyledi.

Sağlık-Sen Konya Şube Başkanı Zeynel Abidin Uysal, yaptığı açıklamada, 14 Mart Tıp Bayramı öncesi Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan ve sağlık çalışanlarına müjde şeklinde medyada yer alan haberlere tepki gösterdi. Uysal, “Sağlık çalışanlarının umutla beklediği, yıpranma payı, ek ödemelerin emekliliğe yansıması gibi hususlarda yapılan açıklamalar ve değinilmeyen lisans tamamlama ve kreş hakkı gibi konular nedeniyle 14 Mart Tıp Bayramında hayal kırıklığı yaşıyoruz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilen sözlerin Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından yerde bırakıldığını görmekten üzüntü duyduklarını belirten Uysal, “Sendikamızın düzenlediği programa katılan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, ‘sizler umudun adısınız’ diyerek onurlandırdığı biz sağlık çalışanları; yıpranma payı, lisans tamamlama ve kreş konusunda Cumhurbaşkanımızın verdiği sözlerin, Sağlık Bakanlığı yetkilileri tarafından yerde bırakıldığını üzülerek görmekteyiz.” diye konuştu.

Yıpranma payı ve ek ödemelerin emekliliğe yansıması gibi konularda Sağlık Bakanlığı yetkililerinin Başbakan’ı yanılttığını öne süren Uysal, “Biz sağlık çalışanları için müjde, hekim, hekim dışı ayrımı gözetmeden bütün çalışanların ek ödemelerinin emekliliğe yansıtılmasıdır. Biz sağlık çalışanları için müjde, 110 bin sağlıkçıyı ilgilendiren lisans tamamlama hakkının 2015 yılında başlatılacağının açıklanmasıdır. Bu nedenle Sağlık Sen olarak; Sayın Başbakan tarafından yapılan açıklamaların sahanın beklentilerini karşılamaktan uzak buluyoruz.” dedi.

Sağlık-Bakanlığı yetkililerinin çok hızlı bir şekilde çalışma yapması ve sağlık çalışanlarının beklentilerine cevap vermesi gerektiğini vurgulayan Uysal, “Sağlık Sen olarak üyelerimize ve bütün sağlık çalışanlarımıza verdiğimiz sözün arkasındayız. 2015 yılı bütün sağlık çalışanları için yıpranma payı yılı, ek ödemelerin emekliliğe yansıtıldığı yıl olacaktır. 2015 yılı, lisans tamamlama eğitim ve öğretimlerinin başladığı yıl olacaktır. Bizler Sağlık Sen üyeleri olarak bugün iş bırakmıyoruz ama bu işin peşini de asla bırakmayacağız.” şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper