Karizma Haber

buy tiktok views
bahis siteleri

SAMSUN SAĞLIK MÜDÜRÜ DR.ÖĞR. ÜYESİ MUHAMMET ALİ ORUÇ’UN BASIN AÇIKLAMASI

SAMSUN SAĞLIK MÜDÜRÜ DR.ÖĞR. ÜYESİ MUHAMMET ALİ ORUÇ, YENİ VEZİRKÖPRÜ DEVLET HASTANESİ İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

SAMSUN SAĞLIK MÜDÜRÜ DR.ÖĞR. ÜYESİ MUHAMMET ALİ ORUÇ’UN BASIN AÇIKLAMASI
126
05 Temmuz 2019 - 14:55

SAMSUN SAĞLIK MÜDÜRÜ DR.ÖĞR. ÜYESİ MUHAMMET ALİ ORUÇ, YENİ VEZİRKÖPRÜ DEVLET HASTANESİ İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali ORUÇ, Personel ve Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Kamil Güler ve Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr.Mehmet KILINÇ ve beraberindeki heyet inşaatı halen süren Yeni Vezirköprü Devlet Hastanesi binasında incelemelerde bulundu.

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Osman Karakuş’tan bilgi alan Sağlık Müdürü Dr. Muhammet Ali ORUÇ, geçmişke aksamalar yaşanan hastane inşaatının şu an büyük bir hızla ilerlediğini söyledi. Hastane inşaatının fiziki gerçekleşme olarak %83’ü tamamlanan bina için tefrişat ve malzeme alımı işlemlerine başladıklarını; söyledi. Bakanlıktan konuyla ilgili gerekli ödeneğin geldiğini söyledi.

Hedeflerinin yıl sonuna kadar Vezirköprü ilçesinin önemli bir ihtiyacı olan hastane binasının tamamlanarak hizmete sokulması olduğunu belirten Sağlık İl Müdürü Dr.Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, modern diyaliz ünitesi, yeni Tomografi cihazı ve bölge hastanelerinde bulunmayan MR cihazına sahip olacak şekilde planlanan ve 53 bin m2 alanda inşaa edilen 200 yataklı hastanenin hizmete girmesiyle Vezirköprü’nün sağlık alanında 50 yıllık ihtiyacının karşılanacağını ifade etti.

Yeni hastane binasında acil serviste müşahede yatağı sayısın 10’dan 30’a; ameliyat oda sayısının 4’den 7’ye; poliklinik sayısının ise 22’den 52’ye yükseleceğini belirten Oruç, tüm hasta odaları nitelikli oda olarak planlanan hastanede ayrıca 401 araçlık bir otopark da bulunacağını vurguladı.

Hastanenin sadece Vezirköprü’ye değil, üstün görüntüleme merkeziyle Havza, Sinop, Boyabat ve Durağan gibi çevre il ve ilçelerden gelecek hastalara da hizmet vereceğini belirten Sağlık Müdürü Oruç, artık Vezirköprü halkının tedavi için il merkezine gitmesine gerek olmadan işlemlerini ilçelerinde tamamlayacağını, hastanenin hemen yanına inşaa edilen 20 ünitli Vezirköprü Diş Sağlığı Merkezinin hastaneyle birlikte hizmete girmesiyle de Vezirköprü’de sağlık alanında istenilen seviyede bir hizmet verme şansına sahip olacaklarını ifade etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.