Karizma Haber

bahis siteleri

SAMSUN’DA SUYA YAPILAN ZAMMA, BEDRİ YAŞAR’DAN TEPKİ GELDİ

SAMSUN’DA İÇME SUYUNA YAPILAN ZAMLARA İYİ PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR TEPKİ GÖSTERDİ: “ALLAH’TAN KORKUN, VATANDAŞIMIZIN YAŞAMINI DAHA DA ZORLAŞTIRMAYIN!

SAMSUN’DA SUYA YAPILAN ZAMMA, BEDRİ YAŞAR’DAN TEPKİ GELDİ
746
25 Mayıs 2019 - 9:50

SAMSUN’DA İÇME SUYUNA YAPILAN ZAMLARA İYİ PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR TEPKİ GÖSTERDİ: “ALLAH’TAN KORKUN, VATANDAŞIMIZIN YAŞAMINI DAHA DA ZORLAŞTIRMAYIN!

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Ak parti iktidarı, yılbaşından itibaren geçerli olmak üzere su fiyatlarında indirime gitmişti.  AK Partili Samsun Belediyesi, içme suyuna yüzde 25, sayaç okuma bedeline yüzde 150 oranında zam yaptı. Bu durumda Samsun halkı kandırılmış olmuyor mu?

Zam kararı, Büyükşehir Genel Kurulda AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı üyeleri tarafından kabul edildi. Teklife CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin oluşturduğu Millet İttifakı ret oyu verdi.

Samsun’da SASKİ’nin içme suyuna yüzde 25, sayaç okuma bedeline yüzde 150’lik zam kararına İYİ PARTİ Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’dan tepki geldi.

Millet İttifakı belediyelerinin, vatandaşın yararına olabilecek, temel geçimlerini sağlayabilecekleri konularda indirime gittiğini, vatandaşı mağdur etmemek adına çalışmalar yaptıklarını hatırlatan Yaşar, AK Partili belediyelerin ise yerel seçimler öncesinde yaptıkları indirimlerin “vatandaşın gözünü boyamak” olduğunu söyledi.

Allah’tan korkun!

Yapılan zamların vatandaşların psikolojisini bozduğunu, bu tür iş ve eylemlerin kul hakkına girmek olduğunu ve bu durumun Anayasa’da yer alan “Sosyal Devlet” ilkesiyle çeliştiğini hatta Sosyal Devlet ilkesini ihlal etmek olduğunu ifade eden Samsun Milletvekili açıklamasında şunları kaydetti: “Samsun Büyükşehir Belediyesinde 3,18 TL olan su bedeli yüzde 25 artışla 3,97 TL çıkarıldı. Ayrıca sayaç okuma ücreti de bir TL’den 2,5 TL’ye çıkarıldı!.. Bu işin mantığı nedir? Gerekçesi nedir? Samsun, su kaynağı bakımından zengin bir kentimiz. Su fiyatlarının arttırılmasını anlamak gerçekten güç. Yapılan zamlar derhal geri çekilmelidir. Allah’tan korkun, Ramazan ayında, bayram öncesi insanların psikolojisiyle oynamayın! Vatandaşa bunu yapmaya hiç kimsenin hakkı yok.”

Zamları derhal ger çekin!

            Millet İttifakı Belediye Meclisi Üyelerinin tepki gösterdiği ve ret oyu kullandığı konuyla ilgili açıklamada bulunan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, ““Anlaşılan şudur; ödenemeyen borçlar halka fatura edilecek. Yılbaşında işçiye, memura, emekliye, asgari ücretliye yapılan zamlarla Temmuz ayı gelmeden eridi.  Öte yandan temel ihtiyaçlara yapılan artışlar bayram öncesi tüm yurttaşın cebini yakıyor. İnsanlar gerçekten zor durumda.Zamların derhal geri çekilmesini istiyoruz!” dedi.

            

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    samsun web tasarım