Karizma Haber

Şehidimiz Uzman Jandarma V. Kad. Çvş. Kemal Sayar Son Yolculuğuna Uğurlandı

325
10 Aralık 2019 - 23:27
Şehidimiz Uzman Jandarma V. Kad. Çvş. Kemal Sayar Son Yolculuğuna Uğurlandı

Şehid Uzman Jandarma V. Kad. Çvş. Kemal Sayar Havza İlçesinde Son Yolculuğuna Uğurlandı

İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Ersoy ve Valimiz Kaymak, Şırnak’ın İdil ilçesi Sarıköy Köyü Pisikayası Tepesi mevkisinde BTÖ mensuplarınca araziye döşenmiş EYP’nin patlaması sonucu şehit olan Uzman Jandarma V. Kad. Çvş. Kemal Sayar’ı 10.12.2019 Salı günü Havza ilçesi Gidirli Mahallesi Camii’nde öğle namazına müteakip düzenlenen cenaze törenine katılarak son yolculuğuna uğurladı.

Şehidimizin cenaze namazı, Havza ilçesi Gidirli Mahallesi Camii’nde, İçişleri Bakan Yardımcısı  Mehmet Ersoy, Vali Osman Kaymak, Jandarma Lojistik Komutanı Tümgeneral Münir Güzel, Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz, Bedri Yaşar, Erhan Usta, Kemal Zeybek ve Fuat Köktaş, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, İlçe Kaymakamları, İl Emniyet Müdürü Dr. Ömer Urhal, Belediye Başkanı Mustafa Demir, Vali Yardımcısı Mehmet Aktaş,  İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay İbrahim Güven, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı Sg. Alb. Ahmet Bahadır, İlçe Belediye Başkanları, askeri, adli ve mülki erkân, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, şehidimizin yakınları ve binlerce vatandaşın katılımı ile ikindi namazına müteakip kılındı.

İl Müftü Veysel Çakı tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından dua yapıldı ve helallik alındı. Ardından şehidimizin naaşı, askerlerin omuzunda bir süre taşındıktan sonra Havza Gidirli Mahallesi Mezarlığı’na götürüldü. Burada şehidimiz Uzman Jandarma V. Kad. Çvş. Kemal Sayar’ın naaşı, okunan Kur’an-ı Kerim eşliğinde toprağa verildi.

Defin töreninin ardından, İçişleri Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet Ersoy naaşına sarılı şanlı bayrağımızı şehidimizin babası Mehmet Sayar’a, Valimiz Sayın Osman Kaymak ise şehidimizin eşi Şeynur Sayar’a teslim ederek, şehidimizin ailesine ve akrabalarına başsağlığı dileklerinde bulunarak, acılarını paylaştı.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.