Karizma Haber

Şehit askerin adı verilecekti, AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi

157
15 Ekim 2020 - 16:38
Şehit askerin adı verilecekti, AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi

İst. Sancaktepe’de açılacak olan Çocuk Etkinlik Merkezi’ne şehit Uzman Onbaşı Emre Baysal’ın isminin verilmesi talebi, AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

İst. Sancaktepe’de açılacak olan Çocuk Etkinlik Merkezi’ne şehit Uzman Onbaşı Emre Baysal’ın isminin verilmesi talebi, AK Parti ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

İst.  Sancaktepe’de açılacak olan Çocuk Etkinlik Merkezi’ne, terörle Mücadele kapsamında şehit düşen Şehit Uzman Onbaşı Emre Baysal’ın isminin verilmesi teklifi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinde AK Parti ve MHP gruplarının oy çokluğu ile reddedildi.

Teklifin oylama öncesinde söz olan AK Parti’li Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü şehit onbaşının ailesinin şehidin adının İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanılmamasını istediğini belirtti. Döğücü şunları söyledi:

“Şehidimizin babası Uğur Baysal oğlunun adının İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından kullanılması konusunda olaya olumlu bakmadığını söyledi. Ziyaret edildiğinde CHP heyetine de bu beyanını ifade etmiştir. İstanbul Büyükşehir Belediyesine de dilekçe yazdı. Terörle mücadele sırasında şehit düşen Emre Baysal kardeşimizin ailesi 1 Mart 2020’de Cumhurbaşkanı tarafından ziyaret edildi. Orada da konuşuldu. Bir şehit babasının İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından isminin kullanılmasına izin vermemesi istismar edilmemeli.

“İSTİSMARIN KRALINI SİZ YAPIYORSUNUZ”

Şeyma Döğücü’nün sözleri üzerine Cumhuriyet Halk Partisi grubu sıraya vurarak tepki gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Sözcüsü Tarık Balyalı “Asıl istismarı yapanlar seçim kazanmak için Apo’nun kardeşini TRT ekranlarına çıkartanlardır” diyerek şu cevabı verdi:

“Şehit ailesinin aldığı karara saygı duyarız. bu ailenin takdiridir.  Ama belediye başkanımızın söylediği gibi, CHP’nin  şehit ailesini ziyaretinde böyle bir şikayet iletilmemiştir dedi. Şehit ailesinin takdiridir, sonuna kadar saygı duyarız. Asla bunun üzerinden istismar yapmayız. Ama istismarın kendisini burada bu duruma anlatan Sancaktepe Belediye Başkanı yaptı. İstismarın kralını yaptı.

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Süperbetin yeni adresi