Karizma Haber

Şeker hastalığı ile ilgili flaş araştırma. Heyecanlandıran gelişme

Bilim insanları, şeker hastalığı ile ilgili önemli bir araştırma üzerinde çalıştıklarını ifade ettiler. 

Şeker hastalığı ile ilgili flaş araştırma. Heyecanlandıran gelişme
146
13 Ocak 2021 - 8:37

Bilim insanları, şeker hastalığı ile ilgili önemli bir araştırma üzerinde çalıştıklarını ifade ettiler.

Bilim insanları, şeker hastalığı ile ilgili önemli bir araştırma üzerinde çalıştıklarını ifade ettiler.  Tip 2 diyabet tedavisinde  bağırsak bakterilerinin  kullanılabileceğini açıkladı.

Şeker hastalığının tedavisine yönelik araştırmalarına bilim insanlarının yoğun bir şekilde çalıştıkları belirtildi. Diyabet hastalığı ilgili son olarak flaş bir araştırma yayınlandı. Yayınlanan araştırmada,  bakterilerin şeker hastalığının tedavisinde kullanılmasını öngörüyor.

Bağırsak mikrobiyomunda yüzlerce bakteri türü bulunur. Bilim insanları, mikrobiyomdaki veya disbiyozdaki bir dengesizliğin olumsuz sağlık sonuçlarıyla ilişkisi olduğunu göstermiştir. 2019’da yapılan çalışma, bağırsak mikrobiyomundaki bir rahatsızlığın tip 2 diyabet gelişimine katkıda bulunabileceğini öne sürdü.

BATI TARZI BESLENME TİPİ TEHLİKELİ 

Tip 2 diyabet gelişme riskini artıranlar, doymuş yağlar ve rafine şekerler olmak üzere, riski yüksek olan Batı beslenme tarzıdır.

İnsan üzerinde yapılan araştırmalarından elde edilen verilerin analizinde, hayvanlarda tanımlanan dört bakterinin aynı zamanda Batı diyetindeki insanların vücut kitle indeksi (BMI) ile ilişkili olduğunu gösterdi. Bu da bu mikrobun obeziteye katkıda bulunabileceğini gösteriyor.

SONUÇLAR GELECEK İÇİN UMUTLU 

Çalışmanın yazarları, gelecekte bu bulguların tip 2 diyabet tedavilerinin geliştirilmesine yardımcı olabileceğine inanıyor.

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tempobet güncel giriş
merter araç kiralamaMuş evden eve nakliyatNevşehir evden eve nakliyatNiğde evden eve nakliyatOrdu evden eve nakliyatbakırköy evden eve nakliyat
Egobet
Celtabet
Youwin