Karizma Haber

Şile’de denize girmek yasaklandı

0
22 Temmuz 2021 - 21:57
Şile’de denize girmek yasaklandı

Şile’nin Ayazma ve Kızılcaköy plajlarında ölümle sonuçlanan olaylar üzerine, Şile’de denize girmek yasaklandı. Denize giren 2 kişinin boğularak hayatını kaybetmesi Kaymakamlıği harekete geçirdi.

Şile’nin Ayazma ve Kızılcaköy plajlarında denize giren 2 kişi boğularak hayatını kaybetti. 2 kişide dalgalara kapılarak kayboldu. Şile Kaymakamlığı son ölümlü hadiselerden sonra, ilçe sınırları içinde, denize girmeyi yasakladı.

Şile’nin Ayazma Plajı’nda bugün saat 07.30 sıralarında denize giren 3 kişi dalgalara kapıldı. Daha sonra Suriyeli olduğu öğrenilen Muhammed El Ömer bir anda gözden kayboldu. Görgü tanıklarının ihbarı üzerine, bölgeye, polis ve zabıta, sahil güvenlik ve arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Boğulmak üzere olan Suriyeli cankurtaranlar tarafından denizden çıkarıldı. Muhammed El Ömer’e hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti. Yine aynı plaja giren 2 kişi de dalgalara kapılarak kaybolduğu bildirildi. Kayıp 2 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.

KIZILCAKÖY PLAJINDA DA 1 KİŞİ BOĞULDU

Şile’nin yine bir başka plajı olan Kızılcaköy plajında 1 kişinin de boğularak hayatını kaybettiği öğrenildi.

DENİZE GİRMEK YASAKLANDI

Şile Kaymakamlığı tarafından ilçe sınırları içinde denizin dalgalı olması nedeniyle denize girmek yasaklandı. Şile sahilinde rüzgarın etkisiyle oluşan yoğun dalgalar ölüme davetiye çıkarıyor. O nedenle denize girilen noktalardaki güvenlik tedbirleri artırıldı.

KANDIRA’DA 23 YAŞINDAKİ GENÇ KAYBOLDU

Buna benzer bir olayda Kocaeli’nin Kandıra ilçesi’nde yaşandı.  Bağırganlı plajında bir genç, yüzmek için girdiği denizde dalgalara kapılarak kayboldu. Gencin bulunması için bölgeye sevk edilen ekipler arama çalışması başlattı.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper