Karizma Haber

Sinan Oğan açıkladı. Ermenistan-Azerbaycan çatışmasında kimsenin görmediği ABD detayı

225
01 Ekim 2020 - 11:05
Sinan Oğan açıkladı. Ermenistan-Azerbaycan çatışmasında kimsenin görmediği ABD detayı

Türksam Başkanı Sinan Oğan, Ermenistan’ın saldırısı üzerine Karabağ’da başlayan direnişten bir gün önce ABD’nin Bakü ve Erivan Elçiliklerine uyarı yazısı gönderdiği söyledi

Türksam Başkanı Sinan Oğan, Ermenistan’ın saldırısı üzerine Karabağ’da başlayan çatışmalardan bir gün önce ABD’nin Bakü ve Erivan Büyükelçiliklerine uyarı yazısı gönderdiğini gündeme getirdi.

Ermenistan’ın sivillere yönelik insanlık dışı saldırının ardından bölgede operasyon başlatan Azerbaycan ordusunun ilerleyişi devam ediyor. Bu kapsamda, Sinan Oğan sosyal medya hesabı Twitter’dan dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Oğan, paylaşımında “ABD’nin Bakü ve Erivan’daki vatandaşlarına ve seyahat uyarısı yaptığının ertesi gün Ermenistan Azerbaycan’a saldırdı!” ifadelerini kullanarak ABD’de yapılan uyarının zamanlamasına dikkat çekti.

sinan-ogan-005.jpg

Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliklerinden yapılan açıklamada, Azerbaycan’daki vatandaşlarından Abşeron Yarımadası dışına çıkmamaları istendi.

ABD’nin Erivan Büyükelçiliğinin açıklamasında da Dilijan Ulusal Parkı’nın kuzeyindeki M4 ve M16 kara yollarının doğusu ve Tavush eyaletindeki Gürcistan sınırına kadar olan bölge dahil olmak üzere temas hattı ve sınırın yakınında seyahat etmekten kaçınma çağrısı yapıldı.

Kaynak Yeniçağ:

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Süperbetin yeni adresi