Karizma Haber

Suriyeli sığınmacılar sağlık taramasından geçirildi

Suriyeli sığınmacılar sağlık taramasından geçirildi
342
07 Mart 2015 - 12:15

NEVŞEHİR – Nevşehir’de kendi imkânları ile kurdukları yaklaşık 40 çadırlarda yaşayan Suriyeli sığınmacılar sağlık taramasından geçirildi.

Suriye’de meydana gelen iç karışıklık sonucu ülkemize sığınmacı olarak gelen ve çadır kentlerde zorlu kış şartları altında yaşamlarını sürdürmeye çalışan, Suriyeli sığınmacılar genel sağlık taramasından geçirildi. İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, olası salgın hastalıkların önüne geçebilmek amacıyla Suriyeli sığınmacılara yönelik sağlık taraması başlattıklarını ifade etti.

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müğdürü Uzm. Dr. Ahmed A. Savcı yönetiminde başlatılan çalışma kapsamında Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri personelleri görev aldı. 8 kişilik ekip, merkez Kaymaklı beldesi yakınlarında kurulan çadır kentte yaşamlarını zor şartlar altında sürdürmeye çalışan, aralarında çok sayıda kadın ve çocuğun bulunduğu yaklaşık 200 Suriyeli sığınmacıyı sağlık taramasından geçirdi. Tarama sonucu yüksek ateş teşhisi konulan bir bebek Nevşehir Devlet Hastanesi’ne sevk edilirken, diğer muayene edilen hastalara yazılan ilaçlar İl Sağlık Müdürlüğü tarafından temin edilerek hastalara ulaştırılacak.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper