Karizma Haber

Suriyelilere 50 bin bedava konut yapılmasına CHP’den tepki

358
04 Ağustos 2020 - 9:00
Suriyelilere 50 bin bedava konut yapılmasına CHP’den tepki

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, İdlib’de Suriyelilere 50 bin konutun bedava verileceğini duyurdu.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, İdlib’de Suriyelilere 50 bin konutun bedava verileceğini duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise ayrıca ek olarak 50 konut hediye ettiğini açıkladı. CHP’li Erdoğan Toprak, hediye edilen konutlara çok ser tepki göstererek, “Hak-adalet bunun neresinde?” diye sordu.

CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, İdlib’de Türk Kızılayı, AFAD ve iktidara yakın vakıfların Suriyelilere 50 bin bedava konut yaptığını söyledi.

CHP’li Erdoğan Toprak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ise ayrıca 50 konut hediye ettiğini belirtti.

CHP’li Toprak, evsiz-işsiz Suriyeli olmayan vatandaşlara ise iktidarın tavsiyesi, Faizli borç-kredi olduğunu söyledi. Toprak; “Ülkemizdeki evsiz-işsiz yurttaşlarımıza ise iktidarın tavsiyesi; Faizli borç-kredi! Ne bedava TOKİ evi, ne kira yardımı yok! Hak-adalet bunun neresinde?” diye sordu.

Erdoğan Toprak’ın paylaşımının tamamı şu şekilde:

“İdlib’de Türk Kızılayı, AFAD, iktidara yakın vakıflar Suriyelilere 50 bin bedava konut yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan da 50 konut hediye! Ülkemizdeki evsiz-işsiz yurttaşlarımıza ise iktidarın tavsiyesi; Faizli borç-kredi! Ne bedava TOKİ evi, ne kira yardımı yok! Hak-adalet nerede?”

erdogan-toprak.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz ay yaptığı konuşmasında ise İdlib’e yapılacak konutlara ilişkin, “İlk hedefte 50 konut da biz söz vermiş olalım. Bu 50 konutumuz ile biz de oraya inşallah katkıda bulunalım.” demişti.

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

Süperbetin yeni adresi