Karizma Haber

Temel Karamollaoğlu’ndan ittifak şartı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saadet Partisi. YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyaret etmesi siyaseti hareketlendirdi.

Temel Karamollaoğlu’ndan ittifak şartı
211
24 Ocak 2021 - 11:53

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saadet Partisi. YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyaret etmesi siyaseti hareketlendirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saadet Partisi. YİK Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyaret etmesi siyaseti hareketlendirdi. Ziyareti değerlendiren SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “AK Parti ile ittifak yapılabilir mi? Yapılabilir. Hangi şartlarda? Doğru düzgün bulmadığımız politikalarını değiştirmesi şartıyla. Biz ilkeler üzerinde duruyoruz” dedi.

Habertürk TV’de Eren Eğilmez’in moderasyonunu yaptığı gazeteci Nagehan Alçı, Gökhan Hacır ve Cem Küçük’ün sorularını yanıtlayan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu gündeme ilişkin konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın SP Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyaret etmesi siyaset çevrelerini hareketlendirdi. Ziyaretle ilgili bir soruya cevap veren SP Lideri Karamollaoğlu şöyle konuştu:

Ziyaretleri olumlu buluyoruz. Hatta temennimiz, Sayın Cumhurbaşkanının bütün liderleri ziyaret etmesidir.  Bu ziyaretleri olumlu buluyorum. Buradan ne çıkar? Onu şimdiden söylemek mümkün değil. Seçim seçim sathi mailine girildiğinde konuşulması gereken bir konudur. İttifaklar bir koalisyon anlaşması değil. Bundan dolayı erkenden bir spekülatif yorumlar yapmanın doğru olmadığı düşünüyorum. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçildikten sonra konu bütünüyle değişti. Bu yeni sisteminde tek kişi seçiliyor, ve dolayısı ile yetkili ve etkili olan da o kişi oluyor. Şu an için TBMM’nin hemen hemen hiçbir hükmü yok gibi. Meclis’te çoğunluğunuz varsa, seçilen Cumhurbaşkanının aldığı kararları sorgulayabilecek çoğunluk olsa bile etkili olabileceğini zannetmiyorum. Neticede Cumhurbaşkanının dediği dedik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi özellikle bir konu tartışılmasın diye getirildi. Avrupa’da, Amerika’da bizim gibi başkanlık sistemi var mı? Dünyada bir benzeri yok. Bu sistemle biz Cumhur İttifakı’nda yer alamayız. Bu sistem sorunüzerine sorun üretiyor. Cumhurbaşkanı Anayasa değişikliği sürecinde ‘Oy verin göreceksiniz 1 günde problemler çözülecek’ demişti. Türkiye’nin şu anda yönetim sistemi problemleriçözemediği gibi büyümesine vesile oluyor.

“YANLIŞ POLİTİKALAR DEĞİŞİRSE İTTİFAK YAPILABİLİR”

AK Parti’yle ittifak yapılabilir mi? Yapılabilir. Hangi şartlarda? Doğru ve düzgün bulmadığımız politikalarını değiştirmesi şartıyla. Biz ilkeler üzerinde duruyoruz. Sanki bizim tabanımız bir yere yönlendirilmeyi bekliyormuş vs. gibi intibaların doğru olmadığı kanaatindeyim. Biz birinci mesele olarak Türkiye’de kavganın ve kutuplaşmanın ortadan kalkmassını istiyoruz. Diyalog ortamının oluşması gerektiğine inaniyoruz. Bu saydığim ilkeler oluştuğu zaman, hemen arkasından adalet kamil manada sağlanmasını istiyoruz. Cumhurbaşkanı kendi yönünden Türkiye’de adalet olduğunu söyleyebilir ama buna sadece kendisi inanabilir.

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

gizli çekim sex hikayalerigrup sex hikayeleriiş yeri sex hikayelerikızlık bozma hikayelerikonulu sex hikayeleri