Karizma Haber

Trump’ın kaderi bugün belli oluyor

116
13 Ocak 2021 - 17:01
Trump’ın kaderi bugün belli oluyor

Temsilciler Meclisi,  Başkan Donald Trump’ın görevden azledilmesi konusunda toplanıyor.

Temsilciler Meclisi,  Başkan Donald Trump’ın görevden azledilmesi konusunda toplanıyor. Trump’ın görevden uzaklaştırılması için Çarşamba günü ikinci kez azil sürecini başlatmak üzere Temsilciler Meclisi’nin bugün oylama yapması bekleniyor.

Demokrat Partililer Temsilciler Meclisi’nde çoğunluğu ellerinde bulunduruyor.  Azil sürecini devam ettirmek için demokratların kendi başlarına yeterli oya sahip oldukları ifade edildi.  Bazı Cumhuriyetçi Partili Temsilciler Meclisi üyeleri de Demokrat Parti’ye azil sürecinde destek vereceklerini açıkladı.

Washington eyaletinden Cumhuriyetçi Partili temsilci Jaime Herrera Beutler,  yaptığı açıklamada, Trump’ın “görev yeminini ihlal ettiği” gerekçesiyle Temsilciler Meclisi’nde yapılacak oylamada azil süreci lehine oy kullanacağını açıkladı.

Azil sürecine Donald Tromp’ın azledilmesi için yapılacak oylamaya destek vereceklerini açıklayan diğer üç Cumhuriyetçi Partili Temsilciler Meclisi üyeleri Adam Kinzinger, John Katko ve Fred Upton.

Donald Trump’tan açıklama

Başkan Trump da azil süreci başlatılması durumunda diye söze başladı ve şunları söyledi.

Trump, azil sürecinin başlatılmasına ilişkin olarak, ”Bu durum birçok insanın anlayabileceğinden çok daha fazla öfke, bölünme ve acıya neden olur. Bu süreç Amerika için çok tehlikeli, özellikle de bu son derece hassas dönemde” dedi ve ‘barış ve sükunet’ çağrısında bulundu. Şu an için hukuktan ayrılmamak lazım.  ‘Hukuk ve nizam zamanı’ olduğunu söyledi.

ABD’nin 46. Başkanı olarak seçilen Joe Biden ise “umut ve beklentisinin” göreve geldikten sonra Senato’nun bir an önce azil sürecini yürütürken diğer yandan kendi kabinesi için aday gösterdiği isimlerin onay oturumlarının süreceğini söyledi.

Biden, Kongre baskınına katılanlara ilgili şu açıklamada bulundu. Biden; “İsyana katılanlar, kamu malına zarar veren, insanların hayatını tehdit eden ve büyük hasara yol açan bu kişilerin hesap vermelerini, biran önce mahkeme önüne çıkartılmalarını bekliyor ve istiyorum.” şeklinde konuştu.

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tempobet güncel giriş
merter araç kiralamaMuş evden eve nakliyatNevşehir evden eve nakliyatNiğde evden eve nakliyatOrdu evden eve nakliyatbakırköy evden eve nakliyat
Egobet
Celtabet
Youwin