Karizma Haber

Türk kadın voleybolculara Türkiyeli dedi.

0
27 Temmuz 2021 - 12:19
Türk kadın voleybolculara Türkiyeli dedi.

Türk kadın voleybolculara Türkiyeli dedi. Fonlanan Medyascope’dan bir skandal daha

Medyascope, Amerikan vakfından ve diğer çeşitli yurt dışında bulunan vakıflardan aldığı fonlarla gündemden düşmüyor. Medyascope, bu kez de Türk kadın voleybolculara “Türkiyeli” yazmasıyla kamuoyundan büyük tepki çekti.

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda son şampiyon olan Çin voleybol takımını mağlup eden Türk kadın voleybolcular için Medyascope’un “Türkiyeli” kavramını kullanması sosyal medyada büyük tepki çekti.

Öte yandan, Medyascope’nin ilk olarak ‘Türk’ ifadesini kullandığı ve ilerleyen saatlerde ‘Türkiyeli’ olarak değişikliğe gidildiği görülüyor.

Medyascope’un diğer ülkelerin haberlerini yazarken “Fransız” ve “Alman” kavramlarını kullanması ancak Türk kadın voleybolcular için “Türkiyeli” diye yazması sosyal medya kullanıcılarını ayağa kaldırdı. Sosyal medya kullanıcıları, “Türk ile sorununuz ne sizin?” yorumları yapmasına neden oldu.

Sosyal medyada kullanıcıların tepkileri ise şu şekilde:

FON ALMASI TEPKİ ÇEKMİŞTİ

Türkçemizde meşhur bir söz vardır. Gavurun ekmeğini yiyen kılıcını sallar. Evet, Ruşen Çakır’ın kurucusu olduğu Medyascope Tv’nin Amerikan vakfından buyük miktarda fonlandığını biliyoruz. Aldığı fonlar kamuoyunda büyük tepki toplamıştı.

İlgili Haberler

kaynak: yeniçağ


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper