Karizma Haber

Türkiye Yörük Türkmen Birliği kuruluyor

Türkiye Yörük Türkmen Birliği kuruluyor
345
04 Mart 2015 - 13:50

MUĞLA – Türkiye Yörük Türkmen Birliği çalıştayı, Muğla Yörük Obaları Derneği’nin evsahipliğinde yapılacak. 81 ilin Türkmen başlarının katılacağı çalıştayda Türkiye Yörük Türkmenler Birliği, tüzel kişilik kazanarak kuruluşunu Muğla’dan duyuracak.

Muğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan, Türkiye genelinde faaliyet gösteren Türkmen dernekleri, federasyon ve konfederasyonların, Bursa’daki Yeniden Diriliş çalıştayında, Türkiye Yörük Türkmen Birliği kurulması kararını aldığını hatırlattı. Amaçlarının, dünya Türklüğüne sahip çıkarak Türk kimliği ve kültürünün yaşatılması olduğunu belirten Akcan, “Türkiye Yörük Türkmen Birliği olarak ülke bütünlüğünün tesisi, dil birliğinin devamı, ideal birlikteliğin sağlanması. dünya Türklüğü ile kucaklaşarak dünya emperyalizminin mezalimi altındaki Doğu Türkistan, Ortadoğu, Balkan ve Kafkas Türkleri başta olmak üzere dünya Türklüğüne sahip çıkarak, Türk kimliği ve kültürünün yaşatılması için çalışacağız.” dedi. Yeniden Diriliş çalıştayının tamamlanıp birliğin tüzel kişilik kazanması nihai çalışmasının Muğla’da olacağını dile getirerek, “7 ve 8 Mart tarihlerinde Muğla’daki kuruluş çalıştayına, 81 ilden Türkmen başları katılacak. Muğla Yörük Obaları Derneği olarak, bu çalıştaya evsahipliği yapacağız. Çalıştayımıza yaklaşık 300 kişi katılacak. Türkiye Yörük Türkmen Birliği diriliş hareketinin, tüzel kişilik kazanarak kuruluşunun ilimizde gerçekleşip ülkemize duyurulması onurunu ve gururunu hep birlikte yaşayacağız.” ifadelerini kullandı.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper