Karizma Haber

Üniversitelilerden AK Partili belediye başkanına protesto

Üniversitelilerden AK Partili belediye başkanına protesto
367
05 Mart 2015 - 18:21

İSTANBUL – Arel Üniversitesi Öğrenci Kulübü tarafından düzenlenen ‘Yerel Yönetimler ve Demokrasi’ konulu panele katılan AK Parti’li Küçükçükmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’i öğrenciler protesto etti. Karadeniz’e ‘Hükümetiniz halka bütçe ayırıyor mu, yoksa hepsi ayakkabı kutularında mı’ diye soran öğrenciler, ayağa kalkarak ‘AKP Sivas’ın hesabını verecek’ sloganları atınca salonda arbede yaşandı.

Arel Üniversitesi’nin Büyükçekmece Tepekent Kampüsü Konferans Salonu’nda öğrenciler, ‘Yerel Yönetimler ve Demokrasi’ konulu bir panel gerçekleştirdi. Panele Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ile Küçükçükmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’in konuşmacı olarak katıldı. Yüzlerce öğrencinin izlediği panelde belediye başkanları kente dair bilgiler vermesinin ardından soru cevap kısmına geçildi. Gencgazete.org’da yer alan habere göre, bir öğrencinin Temel Karadeniz’e ‘Hükümetiniz halka bütçe ayırıyor mu, yoksa hepsi ayakkabı kutularında mı?’ ve ‘Halk diye konuşuyorsunuz ama dışarıda halk bıraktınız mı sizce?’ sorularını yöneltti. Başkan Karadeniz’in soruyu cevaplayacağı sırada ayağa kalkarak ‘AKP Sivas’ın hesabını verecek’ sloganları atan öğrenciler ile paneli organize eden grup arasında arbede çıktı. Öğrenciler ‘Sivas’ın hesabını sorulacak’ ve ‘Özgürlük bu işte’ diye bağırmaya devam edince organizatörler tarafından salondan çıkarıldı.

Protestonun ardından salondaki tansiyonu CHP’li Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu yatıştırıcı konuşmasıyla düştü.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper