Karizma Haber

Uşşaki tarikatı lideri Şağban’ı kurtarma planı.

189
19 Şubat 2021 - 10:36
Uşşaki tarikatı lideri Şağban’ı kurtarma planı.

Uşşaki tarikatı lideri olduğu iddia edilen Eyyüp Fatih Şağban, çocuk istismarından tutuklanmıştı. Tarikatın sözde Kıbrıs sorumlusu Erdoğan Bayar konuştu.

Uşşaki tarikatı lideri olduğu iddia edilen Eyyüp Fatih Şağban, çocuk istismarından tutuklanmıştı. Tarikatın sözde Kıbrıs sorumlusu Erdoğan Bayar konuştu. Tarikat bireyleri arasında katıldığı programda Erdoğan Bayar, Eyyüp Fatih Şağban’a komplo kurulduğunu iddia etti. Bayar tarikatın kadın müritlerine de bir mesaj verdi: “Her sabah namazından sonra 100 Ayet-el Kürsi okusunlar ve efendimin maneviyatına bağışlasınlar. İnşallah efendimizi 26 Şubat’taki celsede serbest kalarak görmek nasip olacak. Cenab-ı Allah’ın bize bildirdiği bu.”

Independent Türkçe’den Can Bursalı’nın haberine göre, 12 yaşındaki çocuğuna istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan Uşşaki tarikatının lideri olarak kendisini lanse eden takma adı Fatih Nurullah olan,  şeyh Eyyüp Fatih Şağban, 26 Şubat’ta yeniden hakim karşısına çıkacak. Duruşma öncesinde, tarikatın müritleri ise sosyal medyada canlı yayınlar ve programlar düzenliyor.

Tarikat bireyleri arasında Kıbrıs sorumlusu olarak bilinen Erdoğan Bayar, katıldığı sosyal medya canlı yayınlarında Eyyüp Fatih Şağban’a komplo yapıldığını iddia etti.  Bayar, “Efendimiz inşallah görevine dönecek ama aynı şeylerin kucağına düşmeyecek. 10 senedir devam ediyor bu düzen. Efendi birden bu duruma düşmedi. 10 senelik yapılanlardan bizim haberimiz var. Niye önleyemediniz? Allah isterse kimse önleyemez. Bizim her şeyden haberimiz vardı, her şeyi de biliyorduk. Ama Allah isterse önüne geçemiyorsun” dedi.

NE OLMUŞTU

Sakarya, Akyazı / Kuzuluk Mahallesi’nde yaşayan ve Uşşaki tarikatı lideri olduğu iddia edilen ve takma adı Fatih Nurullah olan Eyüp Fati Şağban, 12 yaşındaki bir kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanmıştı.

Olaydan sonra Nurullah ile mağdur çocuğun babası arasında gerçekleşen görüşmenin kaydı sosyal medyaya servis edilmişti.
Ses kaydında Fatih Nurullah, çocuğa yaptığı istismarı itiraf etmiş ve olayın duyulmaması için babayı ikna etmeye çalışmış, hatta para bile teklif etmişti.

Mağdur kızın babası F.A., Fatih Nurullah’tan şikayetçi olunca tarikat üyelerinin saldırısına uğramıştı.

İddianamede Şağban’ın çocuğa zincirleme istismar suçundan 22,5 yıla, hürriyetinden yoksun kılma suçundan 26 yıl 3 aya kadar hapis cezası istenmişti.
Dava dosyasında çocuğun ifadeleri, yakınlarının şahitlikleri, adli tıp raporları yer alıyor.

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.