Karizma Haber

Varlık Fonu’ndaki gizli gerçeği İYİ Partili Erhan Usta ortaya çıkardı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM’de düzenlediği basın toplantısı düzenledi. 

Varlık Fonu’ndaki gizli gerçeği İYİ Partili Erhan Usta ortaya çıkardı
312
27 Ocak 2021 - 18:21

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM’de düzenlediği basın toplantısı düzenledi.

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM’de düzenlediği basın toplantısı düzenledi.  Cumhurbaşkanlığının Varlık Fonu denetim raporunu Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’na gizli ibaresiyle gönderdiğini ifade etti. Usta, “Varlık Fonu Kanununda gizlilik olmamasına rağmen, Devlet Denetleme Kuruluna gönderilen rapor neden ve kimden gizleniyor. Neden DDK.  ara yüz gibi kullanılarak denetim raporu karartılıyor.” dedi.

İktidar özellkle Varlık Fonu’nu, Sayıştay raporlarından muaf tutmaları ve yapısı nedeniyle Türkiye’de tartışmaların odağı haline getirmiştir.  Varlık Fonu ile ilgili dikkat çeken bir açıklama İYİ Parti’den geldi.

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta TBMM’de düzenlediği basın toplantısı düzenledi. Usta yaptığı basın açıklamasında;  “Cumhurbaşkanlığı, Varlık Fonu denetim raporunu gizli ibaresiyle komisyona göndererek TBMM’nin iradesine müdahale ediyor. Raporun içeriğini Komisyonda açıklamamız durumunda bunun suç olup olmayacağını soruyoruz. Komisyon Baykanı diyorki; bunun kararını hakimler verir diyor.” ifadelerini kullandı.

Usta, “Varlık Fonu Kanununda gizlilik olmamasına rağmen,DDK ara yüz gibi kullanılarak denetim raporu karartılıyor. İYİ Parti Grubu olarak mahkemelerin gölgesinde denetim yapamayacağımızı ifade ederek Komisyon görüşmelerini terk ettik.” dedi.

esvhpikw4aic9xd.jpg

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

gizli çekim sex hikayalerigrup sex hikayeleriiş yeri sex hikayelerikızlık bozma hikayelerikonulu sex hikayeleri