Karizma Haber

Whatsapp herkesin dert yandığı soruna çözüm buldu

WhatsApp için yıllardır beklenen özellik geldi. WhatsApp uygulaması artık çoklu cihazda kullanılabilecek. Şirket çoklu cihazda kullanabilme özelliğini test etmeye başladı.

Whatsapp herkesin dert yandığı soruna çözüm buldu
0
25 Temmuz 2021 - 18:07

WhatsApp için yıllardır beklenen özellik geldi. WhatsApp uygulaması artık çoklu cihazda kullanılabilecek. Şirket çoklu cihazda kullanabilme özelliğini test etmeye başladı.

WhatsApp için yıllardır beklenen özellik geldi. WhatsApp uygulaması artık çoklu cihazda kullanılabilecek. WhatsApp mesajlaşma uygulamasını çoklu cihazda kullanabilme özelliğini test etmeye başladı. Bu kapsamda telefona bağımlı kalmadan birden fazla cihazda uygulama çalışabilecek.

Shift Delete’te yer alan habere göre, günümüzde en popüler mesajlaşma platformu olarak ilk akla gelen uygulama olan WhatsApp her geçen gün yeni bir özellik ile karşımıza çıkıyor. WhatsApp birkaç yıl önce, Web özelliği bilgisayardan kullanıma sunduğu mesajlaşma imkanı getirmesi, uygulamayı çok daha işlevsel hale getirmişti. WhatsApp’tan heyecanla beklenen / talep edilen iki yenilik vardı. Bunlar telefondan bağımsız çalışma ve birden fazla cihaz desteği.

Yeni getirilen özelliklere göre, telefonunuz kapalı da olsa veya internetiniz kesilmiş olsa bile, WhatsApp’tan gelen mesajları görmeniz mümkün olacak. Veya mesaj göndermeniz mümkün olacak. Buna ilave olarak bir cihazla WhatsApp Web‘e giriş yaptığınızda, başka cihazda WhatsApp’ı açmak isterseniz çıkış yapmanız gerekiyor. Artık gelen bu son düzenlemelerle bu sorunlar tamamen ortadan kalkıyor.
WhatsApp çoklu cihaz desteğini test etmeye başladı.

WABetaInfo şu anda test aşamasında olan 2.21.150.11 sürümü ile çoklu cihaz uyumluluğunun kullanıma sunulduğunu duyurdu. WhatsApp’ın iOS Beta sürecine katılanların test edebildiği bu yenilik sayesinde WhatsApp’ı dört farklı cihazda ve bir cep telefonunda aynı anda kullanabiliyorsunuz.

Üstelik telefonunuz kapalı da olsa, veya internete bağlı olmasa bile mesajl alışverişine devam edebiliyorsunuz. Öte yandan, WhatsApp’ın üç yıldır konuşulan ancak herhangi bir gelişme yaşanmayan bir özelliği daha hayata geçiriliyor. WhatsApp’ın iPad sürümünün de kısa bir süre sonra kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Bu özellik şu anda beta sürecinde olduğu için kullanıcılara sunulması zaman alacak.

Facebook’un da sahibi olan Mark Zuckerberg kısa süre önce bir röportajda konuşan WhatsApp CEO’su Will Cathcart, “tüm mesajları ve içeriği senkronize etmenin büyük bir teknik zorluk olduğunu dile getirmişti

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

    sperrmüll was gehört dazu

    betexper