Karizma Haber

Advert

Zihni Şahin: ‘Atakum’da Birlikte Tarih Yazacağız’

Başkan Zihni Şahin, 5 mahallede 5 miting yaptı, gençlere, kadınlara, engellilere müjdeler yağdırdı

Zihni Şahin: ‘Atakum’da Birlikte Tarih Yazacağız’
119
20 Mart 2019 - 16:32

Başkan Zihni Şahin, 5 mahallede 5 miting yaptı, gençlere, kadınlara, engellilere müjdeler yağdırdı

 

Seçim çalışmaları kapsamında aynı gün gittiği 5 mahallede coşkuyla karşılanan Cumhur İttifakı Atakum Belediye Başkan Adayı Zihni Şahin, gençlere, kadınlara, engellilere müjdeler yağdırdı, “Kendi tarihini yazan bir Atakum için geliyoruz” dedi

Cumhur İttifakı’nın Atakum Belediye Başkan Adayı Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Çobanlı, Çobanözü, Meyvalı, Karaoyumca ve Yukarıaksu mahallerinde adeta gövde gösterisi yaptı. Aynı gün içerisinde 5 mahalleye giden ve coşkuyla karşılanan Zihni Şahin, yaptığı konuşmalarda projelerini halka anlatarak desteklerini istedi.

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN, YORULMADAN…

Çobanözü Köy Konağı’nda Çobanlı ve Çobanözü mahallesi sakinleriyle buluşan Başkan Zihni Şahin, “Atakum’da turizmi, sanatı, ticareti canlandırmak, ilçemizi marka şehir yapmak için çıktığımız bu yolda yılmadan, yorulmadan gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

‘HAVA SOĞUK, GÖNÜLLER SICAK!..’

Daha sonra sırasıyla Meyvalı, Karaoyumca ve Yukarıaksu mahallelerinde halka hitap eden Başkan Şahin, “Hava soğuk, gönüller sıcak. Cumhur İttifakı’nı ve projelerimizi anlatmaya, desteklerini istemeye geldiğimiz Meyvalılı, Karaoyumca ve Yukarıaksulu hemşehrilerimiz bu gece soğuk havaya rağmen gösterdikleri teveccüh ile içimizi ısıttı. Allah’ın izniyle bu sevgi 31 Mart’ta sandığa da yansıyacak ve Cumhur İttifakı Türkiye’nin geleceğini inşa etme yolunda önemli bir adım atacak” diye konuştu.

Başkan Zihni Şahin, her 5 mahallede yaptığı konuşmalarda kısaca şu projelerini anlattı:

GENÇLERE, KADINLARA, ENGELLİLERE MÜJDELER

“Atakumumuzu Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı olan 2023’e hazırlayacağız. Vatan aşkı, Millet sevdası, özgürlüğünden taviz vermeme, bütün inançlara kucak açma, birlikte yaşama kültürü Atakum’un karakteridir.  Türk Milletinin yeniden doğduğu Samsun’un sevdalısı olarak, ülkümüz; albayrağımızın gölgesinde başı dik, geleceğe güvenle bakan, kendi tarihini yazan bir Atakum olmaktır.

ENGELLİLERE ‘ÖZEL HİZMET MERKEZİ’

Atakum’un cadde ve sokaklarında engelli vatandaşlarımızın rahat hareket edebilmeleri için kaldırımların yanı sıra, bina girişleri ve yol tasarımlarını da ‘Engelsiz Atakum Projesi’ kapsamında yeniden ele alacağız. Şahin;  ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışımız kapsamında, hanesinde engelli bireyi bulunan ailelerimizin düğün, nişan, sünnet, cenaze, mevlid ve pazar alışverişleri gibi zaruri durumlarda engelli bireylerini rahatlıkla bırakabilecekleri ve içinde uzman görevlileri bulunan Engelli Hizmet Merkezi’ni kuracağız.

TÜM TESİSLERDE ATAKUMLULAR ÇALIŞACAK

Atakumumuz, Allah’ın her türlü güzelliği verdiği bir yer. Atakum. Her geçen gün de gelişmektedir. Yapacağımız yeni sosyal tesisler arasında Kocadağ’da önemli tesisler olacaktır. Tüm sosyal tesislerimizi belediye işletecektir. Bu tesisler ile yeni iş alanları açılacaktır. Buralarda Atakumlular çalışacaktır. Tüm alış verişlerini Atakumlu esnaflarımızdan yapacağız.

DİJİTAL KÜTÜPHANE ve BİLGİYE ERİŞİM

Eğitim ve Teknoloji Kampüsü projesi ile ile rehber öğretmenlere her türlü imkanı sunarak çocuklarımızın hayal gücünü geliştirmenin yanı sıra bilim ve teknolojideki gelişmeleri de takip etmelerini sağlayacağız. Ayrıca 7/24 Uyumayan Dijital Kütüphane ile başta gençler olmak üzere her kesimden sanat ve kitap meraklılarına hizmet vereceğiz.

EV HANIMLARINA MÜJDE: EL EMEĞİ SATIŞ MERKEZİ

Meslek edindirme kursları ile evlerde kadınlar tarafından yapılan el emeği göz nuru ve mahalli ürünlerin sergilenip satılması ve e-ticaret sistemi kurularak internet üzerinden de satışların yapılması sağlanacaktır. Kuracağımız bu sistem ile kadınlar ve genç kızlarımızın aile ekonomisine ve kendilerine ekonomik katkı sağlanması hayata geçirilecek.

KADINLAR İÇİN KÜLTÜR, SANAT VE SAĞLIK

Kadınlarımız, kahvaltı sofralarında, kültür merkezlerinde bir araya gelecek, sevdikleri kitapların yazarlarıyla buluşma, film ve tiyatro oyunlarını izleme ve spor yapma imkanına sahip olacaklar. Tüm bunlara ilave olarak hanımlar için diyetisyen, fizyoterapist ve sağlıklı yaşam konularında uzmanlar eşliğinde eğitim ve deneyim paylaşımları gerçekleştirilecektir.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.