Karizma Haber

Ziraat Bankası’ndan para transferini alan bir kişi ortaya çıktı.!

172
10 Ocak 2021 - 11:20
Ziraat Bankası’ndan para transferini alan bir kişi ortaya çıktı.!

Ziraat Bankası’nın Virjin Adaları’ndaki bir şirkete verdiği 1.6 milyar dolarlık kredinin kime verildiği açıklanmaması Türkiye gündemine bomba gibi düşmüştü.

Ziraat Bankası’nın Virjin Adaları’ndaki bir şirkete verdiği 1.6 milyar dolarlık kredinin kime verildiği açıklanmaması Türkiye gündemine bomba gibi düşmüştü. Şirketin ismi ticari sır gerekçesiyle gizleniyordu. Ancak bir gün sonra 1.6 milyar dolarlık kredinin arkasında Turkcell olduğu açıklandı. Geri ödenemeyen kredi nedeniyle Turkcell’in Varlık Fonu’na geçtiği belirtildi.

Vergi cenneti olarak bilinen British Virgin Adaları’nda kurulan bir şirkete Ziraat Bankası’nın 2014 yılında 1.6 milyar dolar kredi verdiği ortaya çıkmıştı. Kredinin 1 milyar 636 milyon 770 bin 735 dolar (Bugünkü kurlarla yaklaşık 12 milyar lira) olduğu,  üstelik kredi taksitlerinin ödenmediğini Sayıştay raporlarında ortaya çıkmıştı.

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tempobet güncel giriş
merter araç kiralamaMuş evden eve nakliyatNevşehir evden eve nakliyatNiğde evden eve nakliyatOrdu evden eve nakliyatbakırköy evden eve nakliyat
Egobet
Celtabet
Youwin