Karizma Haber

Ziraat Bankası’ndan Virjin adalarına korkunç para transferi…!

116
08 Ocak 2021 - 1:16
Ziraat Bankası’ndan Virjin adalarına korkunç para transferi…!

BirGün Gazetesi, Virjin adalarındaki adı sır gibi saklanan bir şirkete Ziraat Bankası’ndan aktarılan yüklü para miktarını ortaya çıkardı.

BirGün Gazetesi, Virjin adalarındaki adı sır gibi saklanan bir şirkete Ziraat Bankası’ndan aktarılan yüklü para miktarını ortaya çıkarttı. Sayıştay raporlarına göre, Virjin adalarındaki şirkete verilen borç ödenmezken, merak edilen tüm sorular ilgili yerlere sorulan sorular, “Ticari sır” nedeniyle cevapsız bırakıldı.

2014 yılında, Virjin adalarındaki bir şirkete, Ziraat Bankası çok büyük bir miktarda kredi açtığı ortaya çıktı. Ticari sektörde, “Vergi cenneti” olarak tanınan Virgin adalarındaki adı açıklanmayan bir şirkete, Ziraat Bankası’ndan 2014 yılında verilen yüklü bir miktardaki kredinin geciken taksitler ve faizlerin ödenmediği ve  aynı şekilde biriken meblağın milyonları bulduğu belirtildi.
Sayıştay’ın Ziraat Bankası’nın 2019 yılı faaliyetlerine ilişkin hazırladığı ve TBMM’ye sunulan Sayıştay’ın denetim raporunda belirtilen usulsüz ödemeyi  BirGün Gazetesi ortaya çıkardı. Ziraat Bankası’nın İstanbul Kurumsal Şubesi’nin adı açıklanmayan ve müşterisi olan bir firmaya kullandırılan kredilerin geri dönüşünün sağlanamadığı belirtildi.

Söz konusu yaşanan para transferi konusunu, İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahat Andican, Twitter hesabından duyurdu. Andican;  “Bir Devlet Bankası bir vergi cenneti şirketine bu hacimdeki bir krediyi niçin verir?” dedi.
“Bu şirket kimin? Krediye kimler aracı oldu?” sorularını soran İYİ Partili Milletvekili Ahat Andican, şu ifadelere yer verdi:
“Ziraat Bankası 2014’te Virjin Adalarındaki bir şirkete 1,6 milyar dolarlık kredi açmış.
Sayıştay’a göre borç ödenemiyor.
Sorular:
Bu şirket kimin?
Krediye kimler aracı oldu?
Bir Devlet Bankası bir vergi cenneti şirketine bu hacimdeki bir krediyi niçin verir?
Cevap: Ticari Sır!”

andican.jpg

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tempobet güncel giriş
merter araç kiralamaMuş evden eve nakliyatNevşehir evden eve nakliyatNiğde evden eve nakliyatOrdu evden eve nakliyatbakırköy evden eve nakliyat
Egobet
Celtabet
Youwin