Karizma Haber

buy tiktok views
bahis siteleri

AK Parti’li belediyeye aldırılan paraşütler turistlere kiralandı

Samsun Canik Belediyesi’nin eski başkanı AK Parti’li Osman Genç döneminde,bir spor kulübüne toplam değeri 159 bin lira olan 6 adet paraşüt alındığı ifade edildi.

AK Parti’li belediyeye aldırılan paraşütler turistlere kiralandı
746
21 Temmuz 2019 - 19:33

Samsun Canik Belediyesi’nin eski başkanı AK Parti’li Osman Genç döneminde,bir spor kulübüne toplam değeri 159 bin lira olan 6 adet paraşüt alındığı ifade edildi.

Samsun Canik Belediyesi’nin eski başkanı AK Parti’li Osman Genç döneminde, bir kişi tarafından kurulan bir spor kulübüne toplam değeri 159 bin lira olan 6 adet paraşüt alındığını ve bu paraşütlerin turistlere kiraya verildiği ortaya çıktı.

Samsun Uçuş Kulübü’nün tanıtım toplantısında konuşan Samsun Uçuş Kulübü Başkanı Köksal Akman, toplantıya katılan Canik ilçesinin yeni Başkanı AK Parti’li İbrahim Sandıkçı’nın yanında geçmiş dönemde yapılan peşkeşi anlattı. Akman, eski Başkan Osman Genç döneminde E.Ç adlı bir kişi tarafından kurulan bir spor kulübüne 6 tane paraşüt alındığını ve paraşütlerin Ölüdeniz’de turistlere kiraya verildiğini söyledi.

KULÜBE ALDIRDI EL KOYDU

2013 yılında E.Ç tarafından kurulan kulübe Canik Belediyesi toplam değeri 159 bin TL olan 6 adet paraşüt aldığını dile getiren Köksal Akman, “Bu kulüp başkanı 2 yıl paraşütlerle Canik’te 2 festival düzenledi. Bunun karşılığında da 20 bin TL gibi bir para aldı. Ama kulüp kayıtlarında paraşütler ve para gösterilmedi. Bu olay kulübün genel kurulunda ortaya çıktı. Ve E.Ç paraşütlerin kendisine ait olduğunu ileri sürerek vermedi. Belediyeye de teslim etmedi. Bu şahıs paraşütleri Ölüdeniz’e götürdü ve orada turistlere kiralayarak para kazanıyor. Belediyeden kimse bunu takip etmiyor. Hesap sormuyor. İşte belediye imkânları böyle peşkeş çekiliyor” diye konuştu.

ATAKUM BELEDİYESİDE PARAMOTOR ALMIŞ

Belediye imkânlarının araştırılmadan birilerinin aracı olmasıyla peşkeş çekildiğini aktaran Köksal Akman, aynı kişinin Atakum İlçesinde AK Parti’li İsak Taşçı döneminde de belediye 50 TL’ye paramotor aldırdığını ileri sürerek, “Adam bunu da almış. 2015 yılında kulüp başkanlık seçimlerini kaybedince paraşütleri ve paramotoru alarak gitti. Ahbap çavuş ilişkileriyle kamu zarara uğratılıyor. Bu büyük bir israftır” dedi. Akman, toplantıda Samsun Uçuş Kulübü olarak alkol ve uyuşturucu bağımlılarına ücretsiz eğitim vereceklerini belirtti.

Kaynak Yeniçağ

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.