Karizma Haber

buy Instagram followers
bahis siteleri

Erdoğan, Ali Babacan’la yaptığı görüşmeyi açıkladı

247
10 Temmuz 2019 - 17:53
Erdoğan, Ali Babacan’la yaptığı görüşmeyi açıkladı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna-Hersek ziyareti dönüşü uçakta açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan,  ve Abdullah Gül‘e karşı kırgın olup olmadığına dair bir soruya verdiği cevapta;  “Bu soru sorulur mu Allah aşkına… Bunlara kırgınlık olmayacak da kime olacak?” dedi. Erdoğan,  AK Parti’den önceki gün istifa eden Ali Babacan’la yaptığı görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada; “Ben Ali Bey’in kendisine de söyledim; “Yolunuz yolunuzdur eyvallah. Ama şunu unutmayın ki ‘Bu ümmeti parçalamaya hakkınız yok.’ Siz Ak Part’iyi parçalamaya kararlısınız ama bu düşünceyle de bir yere gidemeyeceksiniz” dedim” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında isim vermeden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den söz edere şöyle söyledi; “Yola çıkarken her şey iyi. Cumhurbaşkanlığı’na seni getirirken herşey güzel ama Cumhurbaşkanlığı makamından ayrıldıktan sonra mensubu olduğu partisine üye dahi olmuyorsun” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek’teki temasları ve yaptığı bir dizi görüşmelerin ardından Ankara’ya dönüşü sırasında, gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Merkez Bankası Başkanı’nın değiştirilmesine ilişkin sorulan bir soruya verdiği cevapta ise; , “Sayın Başkan’ın kendine has birçok tasarrufu olmuştur.  Bu tasarruflar neticesinde de iktidar olarak, maalesef ağır bedeller ödedik. Bu gidişe bir yere kadar katlanabildik.  Artık çekilmez oldu” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi revizyonuyla ilgili soruları cevaplayan Erdoğan, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemiyle ilgili çeşitli bilgilerin, yaptığımız istişarelerde ortaya çıkmasını bekliyoruz. Bu düşüncelerin analizini yapmak suretiyle böyle bir şey varsa biz de fikir ve düşüncelerimizi ileri süreriz. Öte yandan  Cumhur İttifakı’ndaki ortağımız Sayın Bahçeli ile bir değerlendirme yaparız” diye konuştu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.