Karizma Haber

bahis siteleri

SAMSUNLU ÖĞRENCİLER “SIFIR ATIK” İÇİN YARIŞIYOR

Çevre bilincini artırmak için ‘sıfır atık’ temasıyla düzenlenen Atıktan Enerjiye Yeşil İzler yarışmasına başvuru için son haftaya girildi.

SAMSUNLU ÖĞRENCİLER “SIFIR ATIK” İÇİN YARIŞIYOR
156
27 Mayıs 2019 - 17:31

Çevre bilincini artırmak için ‘sıfır atık’ temasıyla düzenlenen Atıktan Enerjiye Yeşil İzler yarışmasına başvuru için son haftaya girildi.

Samsun Avdan’ın öğrenciler arasında atıklarla ilgili farkındalık oluşturmak amacıyla beş yıldır düzenlediği Atıktan Enerjiye Yeşil İzler yarışmasında, başvurular için geri sayım başladı. Yarışmaya 31 Mayıs 2019 saat 17.00’ye kadar başvuru yapılabilecek.

Samsun Avdan tarafından hayata geçirilen Atıktan Enerjiye Yeşil İzler projesinin temel amacı; kaynakların daha verimli kullanılmasını sağlama, oluşan atık miktarını azaltma, atıkları yeniden değerlendirme ve geri dönüşüme kazandırma bilincini geliştirmek.

Dönüşüm Müzesi’ni ziyaret edenler başvurabilecek

Yarışmanın bu yıl ki ana teması ‘sıfır atık’. Samsun Belediyesi Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi’ndeki Dönüşüm Müzesi’ni ziyaret eden okullarda okuyan öğrenciler yarışmaya katılabilecek. Yarışmaya; poster, film, fotoğraf gibi görsel sunum ve eserler ile başvurulabiliyor.

Birincilik ödülü: Tablet bilgisayar

Başvuran eserler; yaratıcılık, özgünlük ve sıfır atık konusu için kolay anlaşılabilir bir çözüm sunabilme kriterlerine göre jüri tarafından değerlendirilecek. Yarışmada birinci gelen tablet bilgisayar, ikinci drone ve üçüncü ise grafik tablet ile ödüllendirilecek. Ödül Töreni, Samsun Avdan tarafından işletilen Samsun Belediyesi Katı Atık Düzenli Depolama ve Bertaraf Tesisi’ndeki Dönüşüm Müzesi’nde gerçekleşecek.

Ayrıntılı bilgi için: 

Derya Adin / Gufo İletişim

derya@gufoiletisim.com / 0533 399 52 95

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

samsun web tasarım