Karizma Haber

Şeker hastalarına çok önemli uyarı. Kan damarlarına aşırı baskı..

Uzmanlar, tip 2 diyabeti bulunan vatandaşların yediklerine ve içtiklerine çok dikkat etmesi gerektiği tavsiye ediliyor.

Şeker hastalarına çok önemli uyarı. Kan damarlarına aşırı baskı..
154
23 Ocak 2021 - 20:18

Uzmanlar, tip 2 diyabeti bulunan vatandaşların yadiklerine ve içtiklerine çok dikkat etmesi gerektiği tavsiye ediliyor.

Uzmanlar, tip 2 diyabeti bulunan vatandaşların yadiklerine ve içtiklerine çok dikkat etmesi gerektiği tavsie ediliyor. Uzmanlar, aksi takdirde, kan damarlarının tıkanması sonucunda felç olayının yaşandığını duyurdu. İşte uzmanlar tarafından şeker hastalarına önerilen uygulamalar…

Dünyada en önemli hastalıkların başında gelen şeker hastalığı her ne kadar sağlıklı yaşam koşulları ile kontrol altına alınsa da bazı durumlarda insan hayatını tehlikeye sokabiliyor.

Sağlıklıyız.com’da yer alan habere göre Tip 2 diyabeti tek bir sağlık sorunu olarak görmek oldukça yanlış bir tanı oacaktır. Bu eksik bakış açısıdır, zira tip 2 diyabet,fe, ve kalp hastalığı  gibi diğer sağlık problemlerini de beraberinde getiretedir.

YÜKSEK ŞEKER DAMARLARA ZARAR VERİYOR

Diyabetli yetişkinler arasında önde gelen kalp hastalığı ve felç, iki ana ölüm nedenidir. Tip 2 diyabet hastalığı olanlarda vücudun kendi başına normal kan şekeri düzeylerini koruması mümükün değildir. Kan şekeri seviyesini düzenlemek için yeterli insülin hormonu üretemeyebilir. Veya diyabetli kişinin vücudu insülinin etkilerine karşı dirençli olabilir.

 

Risk faktörlerini tanıyın:

Tip 2 diyabet hastalığı ile birlikte, felç geçirme riskinizi yanında, yüksek tansiyon, kötü kolestrolün yükselmesi veya fazla kilo, tıbbi adıyla obezite, felç olma durumunu tetikleyebilir.

İŞLENMİŞ GIDALAR TEHLİKELİ

Son olarak, uzmanlar sağlıklı bir beslenme sistemi tavsiyesinde bulunuyorlar. Genel olarak, tam tahıllar, taze meyveler ve sebzeler tavsiye ediliyor. İlave şeker ve tuzların az olduğu bir diyet, başlamak için iyidir. baklagiller, cevizler, zeytinyağı ve omega-3 yağ asitleri bakımından yüksek balık gibi kalp sağlığına uygun ürünleri seçilmelidir. Az yağlı veya yağsız süt ürünler tercih edilmelidir. Genellikle yüksek sodyum içeren işlenmiş gıdalardan uzak durulması salık veriliyor. .

Kaynak Yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

gizli çekim sex hikayalerigrup sex hikayeleriiş yeri sex hikayelerikızlık bozma hikayelerikonulu sex hikayeleri