Karizma Haber

YEDAŞ Bağlantı Başvurusunu Dijitale Taşıyarak Hayatı Kolaylaştırıyor

2011 yılında yaşanan özelleşme sonrasında YEDAŞ, 40.000 km2 alanda müşteri memnuniyeti için başvuruları artık dijital ortama taşıyor.

YEDAŞ Bağlantı Başvurusunu Dijitale Taşıyarak Hayatı Kolaylaştırıyor
289
26 Kasım 2018 - 11:17

2011 yılında yaşanan özelleşme sonrasında YEDAŞ, 40.000 km2 alanda müşteri memnuniyeti için başvuruları artık dijital ortama taşıyor.

2011 yılında yaşanan özelleşme sonrasında 40.000 km2 alanda müşteri memnuniyeti odaklı bir yaklaşımla elektrik dağıtım faaliyetlerini gerçekleştiren YEDAŞ, günümüz teknolojisini iş süreçlerine entegre ederek tüketicilerin hayatını kolaylaştıracak etkin çözümler üretiyor. Bu kapsamda kullanıcıların yeni bağlantı başvurularını, internet sitesi üzerinden gerçekleştirmesine imkan tanıyan EDAŞ Online Sistemini geliştirerek uygulamaya aldı.

 

Bağlantı Başvurularını YEDAŞ Web Sitesi Üzerinden EDAŞ Online Sistemi ile Yapabilirsiniz

 

Samsun, Ordu, Çorum, Amasya, Sinop il ve ilçelerinde şebeke yönetim çalışmaları yapan YEDAŞ, yeni bir yaşam alanında hayat kurmak için en temel ihtiyaçlardan biri olan elektriğin, yeni bağlantı sürecini dijital ortama taşıdı. Tüketicilerin bağlantı başvuru işlemini, dijital ortam üzerinden hızlı, kolay bir şekilde gerçekleştirmesi ve takip edebilmesi için “EDAŞ Online Bağlantı Başvuru Sistemi’ni hayata geçirdi.

 

Bina ve yapıların YEDAŞ dağıtım şebekesinden enerji alabilmesi için elektrik aboneliği öncesinde yeni bağlantı başvurusunda tamamlanması gereken işlemler de tamamen www.yesilirmakedas.com web sitesinde yer alan EDAŞ Online sisteminden yapılabiliyor. Sistem, başvuru değerlendirme sürecinde gereken proje onayı, bağlantı başvurusu, saha etüdü ve şebeke tesisi gibi operasyonel işlemlerin her birinin yasal süreler içerisinde tamamlanmasını sağlayacak şekilde tasarlandı. Bu sayede tüketici memnuniyetinin daha ileri taşınması ve gerçekleştirilen işlemlerin bir merkezden ve hızlı takip edilebilmesine imkan tanındı.

 

EDAŞ Online Üzerinden Bağlantı Başvurusunun Durumunu Takip Edebilirsiniz

 

Tüketici, YEDAŞ’ın yeni elektrik tesisat başvurusu için geliştirdiği ve web sitesinde Müşteri Destek kolonu altında konumlandırılan “EDAŞ Online Bağlantı Başvuru” bölümüne giriş yaparak ilgili formları dolduracak. Süreç, gerekli dosyaların sisteme yüklenmesi ile başlatılmış oluyor. Söz konusu talep için gerekli işlemler, web portal akışı içerisinde değerlendirme aşamasına göre ilgili birime atama yapılarak yürütülüyor. Her basamakta EPDK’nın ilgili mevzuatında belirtilen süre dikkate alınarak bir sonraki aşamaya geçiliyor. Başvuru sahibi, başvurusunun hangi aşamada olduğunu sistem üzerinden takip edebiliyor. Kişiye, sistemde tanımlı iletişim kanalları aracılığıyla en kısa süre içerisinde başvuru sonucu hakkında gerekli bilgilendirme ve yönlendirme yapılıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.1xbetjasminbet