Karizma Haber

Samsun MHP İl Yönetimine yeni seçilen arkadaşlarımızı kutlayarak yazıma başlamak istiyorum.

Allah yardımcıları olsun. Başarılı olmalarını diliyorum.

İçinde bulunduğum eski yönetim olarak başarılı olamadık. Eski yönetimin başarılı olamayışının tek sorumlusu eski başkan Şaban KILIÇ’tır.

Aydın Tomakin( aydintomakin@gmail.com )
698
04 Mart 2015 - 23:22

SAMSUN MHP’DE YENİ DÖNEM, ESKİ YÖNETİM, YENİ YÖNETİM V.S.

 

Samsun MHP İl Yönetimine yeni seçilen arkadaşlarımızı kutlayarak yazıma başlamak istiyorum.

Allah yardımcıları olsun. Başarılı olmalarını diliyorum.

İçinde bulunduğum eski yönetim olarak başarılı olamadık. Eski yönetimin başarılı olamayışının tek sorumlusu eski başkan Şaban KILIÇ’tır.

Lafı evelemeye , gevelemeye gerek yok. Şaban Kılıç sayesinde eski yönetim olarak hiçbir zaman biz olamadık. Hep ben dedi. Ben herşeyi biliyorum, ben her konuya vakıfım dedi. Yönetimle hiçbir konuyu paylaşmadı. Arkadaşlar ben şu konuda şöyle düşünüyorum, sizler ne düşünüyorsunuz diye sormadı. Kendisi karar verdi kendisi onayladı ve aldığı kararları da yönetime imza ile onaylattı.

Sonuç ortada.

Şaban başkan daha ilk gün, gömleğin ilk düğmesini iliklerken yanlış ilikledi ve yanlışlar ardı ardına gelmeye başladı. Şaban başkan yönetim kurulu içinden kabineyi oluştururken, kendisine itiraz etmeyecek, ortaya fikir atmayacak veya fikir yürütmeyecek kişilerden müteşekkil bir yönetim oluşturmayı tercih etti. Geçmişte devlet bürorasisinde en üst düzeyde görev almış çok değerli arkadaşlarımızı kabineye almadı. O arkadaşlarımızın tecrübelerinden faydalanabilirdi. Ama yapmadı.

Neden?

Neden olacak. Birçok yöneticinin ortak özelliğidir. Dikensiz gül bahçesi olsun isterler. Kimse bana itiraz etmesin. Ben ne dersem emrimdeki kişiler de emme basma tulumbası gibi her dediğimi onaylasınlar isterler. Netekim  Şaban başkan da öyle bir kabine seçti kendine.

Bunlar benim kişisel düşüncelerim. Ancak bu düşüncelerimi de eski yönetimdeki arkadaşlarımın hemen tamamının onaylayacağını tahmin ediyorum. Kişisel olarak Şaban başkanı hala sever ve sayarım. Ancak bu gerçekleri de dile getirmek durumundaydım.

Yönetime geldiğimiz ilk günlerdeki heyecanı, izdihamı düşünüyorum. Birde yönetimin son günlerini düşünüyorum. Şaban Başkanın kendi tabiri ile ‘A KALİTE’ kişileri kabineye alarak yola devam etmek istedi. Bir süre sonra o A Kalite diyerek yönetime aldığı insanlar bir bir Şaban Başkanı terk ettiler. Ama yönetime almadığı, ancak kol kırılır yen içinde kalır mantığı ile son ana kadar Şaban Başkanı yalnız bırakmayan birkaç kişiden biriside bendim. Bunu kendisi de çok iyi biliyor ve tastik edeceğini de zannediyorum. Kaldı ki kişisel olarak Şaban Başkanla aramızda en ufak bir problem de yoktur.

Hülasa biz yönetim olarak, gerekçe ne olursa olsun başaramadık. Bunu da tüm samimi duygularımla itiraf etmek durumundayım. İnşallah yeni yönetim başarılı olur diye duacıyım. Başarılı olmaları için bizlerle bilgi paylaşımı yaparlarsa veya sorarlarsa seve seve yardımcı olmaya hazırız.

GELELİM YENİ YÖNETİME:

Ön yargılı biri değilim. Öncelikle yeni başkanımız Ömer Süslü’yü yönetime seçilmeleri nedeniyle kutluyorum. Yönetiminde kimler var inceleme fırsatım olmadı. İnşallah iyi bir yönetim ve kabine oluşturur, başarılı olur ve bizler eski yönetim olarak kendi adıma alkışlamaya hazırım.

20.02.2015 tarihli yazımda; Samsun MHP İl Başkanı adayı Ömer Süslü için şunları yazmıştım. Kendilerini tanımıyorum. Ama Camia içinde kime sordu isem olumsuz bir laf söyleyen olmadı. MHP’liler arasında iyi bir profile sahip. Ama Siyaset Cambazı birilerinin tekeline girer mi diye endişe ediliyor diye yazmıştım.

Ömer Süslü ve ekibi inşallah başarılı olur, endişelerimiz boşa çıkar ve bizler de sonuçtan mutlu oluruz.

Sevgili Ömer Süslü başkanıma acizane tavsiyem , kendin olursan, birilerinin çemberine girmezsen, yönetiminle paylaşımda bulunursan, iyi bir kabine oluşturabilirsen başarılı olmaman için hiçbir neden yoktur. ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN.

Aydın TOMAKİN


Warning: A non-numeric value encountered in /home/rhgwgoi8sjcu/public_html/wp-content/themes/theHaberV5/dosyalar/sagblok/sagBlok.php on line 32

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

sperrmüll was gehört dazu

betexper