Karizma Haber

Arınç: Demirtaş iyi niyetli değil

Başbakanlık Merkez Bina’da düzenlenen toplantı sonrası Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç açıklamalarda bulundu.

Arınç: Demirtaş iyi niyetli değil
Aydın Tomakin
Aydın Tomakin( aydintomakin@gmail.com )
554
02 Mart 2015 - 23:13

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Selahattin Demirtaş’ın çözüm süreci konusunda iyi niyetli olmadığını söyledi.

Arınç, “Selahattin Demirtaş, Çözüm Süreci konusunda iyi niyetli çaba gösteren ve bu sürecin başarıya ulaşmasını arzu eden birisi değildir. Buna yürekten inanıyorum. Dilerim ki bu noktadan sonra bu süreci baltalayacak hareketin içerisinde olmasın” dedi. “O, şimdi, önümüzdeki seçimler için iyi, verimli bir proje gibi görünüyor. Bu proje üzerinde Türkiye” class=”klink” style=”margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14.2857141494751px; font-weight: bold; font-stretch: inherit; line-height: 21.3333320617676px; vertical-align: baseline; color: rgb(204, 0, 0);”>Türkiye’de çalışanlar var” iddiasında bulunan Arınç, Çözüm Süreci’yle ilgili açıklanan metne ilişkin ise “Bizim önümüze getirilen metin ve kabul etmemiz istenen metin, okunan metin değildir” ifadesini kullandı.

Konuyla ilgili olarak Gazetecilerin sorularını cevaplandıran Arınç şöyle konuştu;

-Bugün, o üç tane arkadaşımıza, içlerinde Pervin Buldan da var, sağolsun bana selam göndermiş, ben de ‘Aleykümselam’ dedim, ona da birkaç cümle söyleyeceğim: Demirtaş, Çözüm Süreci konusunda, iyi niyetli çaba gösteren ve bu sürecin başarıya ulaşmasını arzu eden birisi değildir, buna yürekten inanıyorum. Bana ulaşan bilgilerin gerçekliğini çok iyi bildiğim için bunu söylüyorum. Dilerim ki bu noktadan sonra bu süreci baltalayacak hareketin içerisinde olmaz. O, şimdi, önümüzdeki seçimler için iyi, verimli bir proje gibi görünüyor. Bu proje üzerindeTürkiye” class=”klink” style=”margin: 0px; padding: 0px; border: 0px; font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 14.2857141494751px; font-weight: bold; font-stretch: inherit; line-height: 21.3333320617676px; vertical-align: baseline; color: rgb(204, 0, 0);”>Türkiye’de çalışanlar var. Ben 40 yıldır siyasetin içindeyim, hangi projelerin kimler tarafından parlatıldığını, siyasete sürüldüğünü, ne yapılmak istendiğini az çok tahmin ederim. Bu proje sadece Demirtaş’ın şahsında değil, içinde kızıl yıldızı barındıran Vatan Partisi için de bir noktadır, bir başka parti için de bir noktadır.

-Çözüm Süreci’ne bugüne kadar ne kadar engel çıkarılmışsa, bunlardan sorumlu olanların en başta geleni Selahattin Demirtaş’tır. Bundan sonra da bu ismi telaffuz etmek veya bunun üzerinde konuşmak niyetinde değilim. O yüzden bana Antalya’dan bir şekilde çatarken, yaptığı konuşmayı tekrar televizyonlardan izleyin. İstanbul’da konuşuluyor, herkes gayet memnun bir şekilde açıklama yapıyor, Sayın Demirtaş’ın bir saat sonraki yüz ifadesine bakın, çatma kaşlar, sıkıntı, öfke ve nefret. Bunları çözebilecek noktadasınız ama olan olmuştur.

-Çözüm Süreci’nde iyi niyetli çabalar gösteren insanlar, anlayışla akılla rasyonel bir karar vermişlerdir ve bu karar artık 10 madde üzerinde sadece değil, geçtiğimiz Temmuz ayında Parlamento’dan çıkardığımız kanunla uygulanabilir bir noktaya gelmiştir. Önümüz seçimdir, anayasal çalışmaları elbette yeni seçimden sonra yapacağımız anayasa içinde değerlendiririz, mevzuat çalışmalarını da hiç geciktirmeden, yasal veya idare tedbirlerle mutlaka alırız. Verdiğimiz sözler var, bunların bilincindeyiz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tempobet güncel giriş
merter araç kiralamaMuş evden eve nakliyatNevşehir evden eve nakliyatNiğde evden eve nakliyatOrdu evden eve nakliyatbakırköy evden eve nakliyat
Egobet
Celtabet
Youwin