Karizma Haber

CHP’den Yalçın Akdoğan’a: İnanmıyorsanız TRT-Türk’ü izleyin

CHP’den Yalçın Akdoğan’a: İnanmıyorsanız TRT-Türk’ü izleyin
376
15 Mart 2015 - 12:42

ANKARA – CHP İzmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray, TRT-Türk’ün yayınladığı bazı programlarla Atatürk ve arkadaşlarına karşı açıkça düşmanlık yapıldığını ve Cumhuriyet’in kurucu kadrolarına ve değerlerine saldırıldığını söyledi. Konuyu TBMM gündemine taşıyan Çıray, “6 Mart 2015 akşamı, arka arkaya Atatürk karşıtı programlar yayımlanmasının amacı ve anlamı nedir.” diye sordu.

Çıray, ‘Devlet televizyonu’ olarak bilinen TRT içinde yer alan bir kanal olarak TRT Türk’ün, vatandaşlar ve soydaşlarda büyük bir tepkiye neden olduğunu belirtti. Çıray, “Kuruluş konumuna ve misyonuna yakışmayan, bundan ötürü de onlarda kızgınlık hatta nefret uyandıran programlar yayınlamaktadır.” diye konuştu.

Çıray, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan tarafından yanıtlanmasını istediği önergesinde şu soruları yöneltti: “Muazzam bütçesi, bütün vatandaşlarımızdan çeşitli kalemlerde alınan harç, vergi ve kesintilere dayanan TRT’nin bir kanalı olarak TRT-Türk’ün tarihimizi radikal İslamcı yazar ve sözde tarihçilerin görüşleri doğrultusuna yeniden inşa etmeye yönelik programlar yaptığını biliyor musunuz?

“İNANMIYORSANIZ İZLEYİN”

Bilmiyoruz ve böyle bir şey yok diyorsanız TRT5 Mart 2015 akşamı saat 21.45’te, Atatürk düşmanı ve aynı zamanda kadının özgürlüğüne karşı çıkan Ömer Tuğrul İnançer’le yapılan Gönül Dünyamız adlı programda anlatılanları nasıl açıklayacaksınız? 6 Mart 2015 akşamı, arka arkaya Atatürk karşıtı programlar yayımlanmasının amacı ve anlamı nedir?

BUNUN ANLAMI NEDİR?

Türkiye’de Siyasal Akımlar adlı programda Atatürk, İsmet İnönü üzerinden dolaylı olarak değil de doğrudan doğruya eleştirilmeli görüşünün işlenmesinin amacı ve anlamı Atatürk düşmanlığı değilse nedir?

“TRT’DEN NEFRET KUSULUYOR”

Kendi Gök Kubbemiz adlı programda Kadir Mısırlıoğlu adlı radikal İslamcı sözde tarihçi temelsiz ve nefret dolu birtakım iddialarda bulunmuş ve Türkiye Büyük Millet Meclisi‘ni telâffuz ederken, Atatürk’lü Meclis için “adı büyük ama kendi küçük ve Ali Şükrü, Hilafet ve Saltanat yanlısı ifadesini kullanmıştır. Bu program ve bahsi geçen zat için bir işlem yapılmış mıdır?

“ALTERNATİF GÖRÜŞ DE YOK”

Kurtuluş Savaşı tek kurşun atmadan kazanılabilirdi gibi tutarsız, saçma ve dolayısıyla gülünç iddialarda bulunan güya tarihçi Mustafa Armağan ve gazeteci olduğu söylenen Ömer Erbil’e ve benzerlerine hiçbir karşı ve alternatif görüşe ve tarihçiye yer verilmeden tek taraflı yorumlar yaptırıldığını biliyor musunuz? Biliyorsanız bu konuda herhangi bir girişimde bulunacak mısınız?”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

tempobet güncel giriş
merter araç kiralamaMuş evden eve nakliyatNevşehir evden eve nakliyatNiğde evden eve nakliyatOrdu evden eve nakliyatbakırköy evden eve nakliyat
Egobet
Celtabet
Youwin